https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/191231-hallituksen-uusi-tyokokeilu-tyrmistyttaa-helkkari-ei-palkkaa-ei-elaketta
Työttömät sopisivat netti- eli vihapoliisi harjoittelijoiksi mainiosti. Ihan kuka tahansa pystyy tuohon työhön, vaikka kotoaan. Palkattomuuskaan ei haittaisi, koska palkka olisi kuitenkin niin naurettava.
Työttömät vihapoliisi työkokeiluun
5
148
Vastaukset
- lapsellinenvihapoliisi
Jep , ja työkin olisi aivan naurettavaa.
- Työttömät_liittykää
Uskon maamme työttömissä työnhakijoissa kautta maan, on tuhansia suunnattoman päteviä ja älykkäitä ihmisiä ja jopa niin päteviä ettei esim. poliisihallinnossa vastaavia löydy.
Joten potentiaalia on vaikka mihin, nettipoliisiin ja tutkinnan suorittajiksi jne. poliisiin ja TE-keskuksiin jne. Kaikkialle kunhan kokoaisivat voimansa ja vaatisivat itse nöyryyttävän eriarvoistamisen ja halventamisen!
Verratkaa nyt työministerin nilkkiä voiko kuvottavampaa elukkaa olla ministerinä, vajakki suorastaan johtaa ministeriötä jossa sielläkään ei ole muuta kuin täyspäiväisiä suojatyöläisiä röyhkeänä rankaisemaan muita kun itselle juoksee' vielä kansan verovaroilla maksettua palkkaa! - kdndmdmd
pääseekö venäjän trollitehtaaseen kokeiluun? palkkaa en edes halua, työnilo on tärkeämpää. ja halpa venäläinen vodka.
- Solisaliratti
Hyvä ajatus!
Moni varmaan jahtaisi aivan innoissaan halla-aholaisia kansanedustajia, eduskunta-avustajia, kunnanvaltuutettuja, varakunnanvaltuutettuja ja lautakunnanjäseniä mielellään. Voisin kyllä ilmiantaa kaikki, jotka ovat väärää mieltä jostakin asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1076134Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103586Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1153127SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352459Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val221555