Viime yönä näin unta ufoista. Taivaalle tuli hieno omituinen valoilmiö, sinistä, violettia ja valot vikkui. Ufot oli siis tulossa maahan.
Äipästä iski huoli, kun äiti oli juuri lähtynyt koiraa lenkittämään.
Siis mitä ufo tarkoittaa ja lisäksi tahtoisin tietää, mitä kirkko unessa tarkoittaa?
ufot
3
2680
Vastaukset
- jipijapujuu juu
UFO tarkoittaa 'unidentified flying object', tunnistamaton lentävä esine. Ei siis mitään kovin vaarallista.
Kirkko unessa tarkoittaa että sinut on lapsena väkisin kastettu.
Vastasyntyneelle sateenkaarikin on 'omituinen valoilmiö'.
Yeah right... Huuhaa huuhaa piipaa piipaa... - Nukkumaija
Ufo on jonkin tuntemattoman pelkoa. Et siis oikein itsekään tiedä mikä mieltäsi painaa.Muuten, oletko oikeasti huolissaisi äidistäsi jotenkin?
Kirkko viestittää rauhoittumisen tarpeesta. - Anonyymi
Ufojen näkeminen unessa kielii myös siitä että olet "vieraantunut" (alienated) omasta yhteisöstäsi tai että sun ajatusmaailma on liian harhaileva ja että sun pitää palata todellisuuteen.
Itse tuppasin näkemää kyseisiä unia peruskoulun aikana useesti, koska olin koulukiusattu nössö eikä paska faijapuoli antanut mun mennä minnekään, joten koin itseni yhteisöstäni ulkopuoliseksi eli muukalaiseksi. Usein unissa esiintyi myös harmaita, eli avaruusolennoista pahimpia gangstereita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1712496Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from552051- 1041967
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276561958Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen311950Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la601274- 1221146
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20993- 55938
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110877