Onko Satonen vihitty? Tvssä esiteltiin, kun puhemiehistö meni kirkkoon, että "Arto Satonen vaimoineen".
Satosen vaimo?
42
24582
Vastaukset
- VaimoJosNäinSanotaan
Taas tyypillistä vinoilua sastamalaiselta? Tätä samanlaista tyypiltään vinoilua on esitetty kyseisestä kansanedustajastamme tälläkin palstalla viime vuosina vuodesta toiseen? On ollut vaikka mitä arvioita ja kun yksi idiootti avaa keskustelun arvailuineen, niin toinen idiootti lisää arvioon omat fantasiansa? Nyt kun oikein televisiossa mainitaan, että eduskunnan varapuhemies vaimoineen, niin kyllä kai se asia sitten niin on? Vaimoineen. Pulinat pois luuserit. Nolaatte vain itsenne, jos valitsemallanne tiellä solvaamisessa jatkatte. Aina joku jonkun torilla tuntee?
- Anonyymi
satonen on "vaimo".
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
satonen on "vaimo".
Niin on, ja EK,n juoksupoika. sätkynukke..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
satonen on "vaimo".
Häkämiehen....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
satonen on "vaimo".
Luin ensin että otsikko olisi ollut "Satasen laina".
- Sanasta-kiinni
Taisi olla YLE:n pottuilua jutussansa. Eihän Artsilla mitään vaimoa ole. Vaimo viittaa naispuoliseen puolisoon. Olisi pitänyt käyttää ilmaisua että Satonen tuli Suurkirkkoon puolisoineen, niin silloin se puoliso voi olla myöskin miespuolinen.
Joku oikasupyyntö olis syytä lähettää Ylelle, että korjaavat nauhoituksensa tältä osin.- Sanantietoa
Paha on nimimerkki sanasta-kiinni puolustella omia möhläyksiään, vaikka sitä yrittääkin tehdä. Ei pysty tunnustamaan omaa tappiotaan tietämättömyyden tiellä. Jos ei hän ihan lähisukulainen ole, niin mistä on olettama etti Artsilla mitään vaimoa ole? Nyt pää pensaaseen ja pysyyäsiellä ainakin syksyyn asti. Me fiksut tunnemme nimimerkkiä kohden myötähäpeää, tosin sen kestämme.
- Reine123
Toimittaja ei tiennyt. Ko nainen oli/on eduskunnan pääsihteeri (Tiitisen seuraaja, en muista nimeä.) Aika.moka.
- Raima321
Punkalaitumen tyttöjä! Voihan se eduskunnan pääsihteerikin olla varapuhemiehen vaimo, toisaalta? Ainakin tuolle alun arvailijalle ja myöhemmille solvaajille tässä sitten paljastui totuus!
- Anonyymi
Kuinka usein olette nähneet satosen "vaimon" esim linnan juhlissa ? no kuinka usein ? :o)
- Anonyymi
Arto Satonen vaimoineen tarkoittaa, että tällä ministerillä on useita vaimoja.
- Anonyymi
Ei. Voi olla suomen kielessä yksikkö tai monikko. Kertaa suomen kielioppi koulukirjasta.
- Anonyymi
Milloin Satonen ottaa kantaa Pride-kiistaan?
- Anonyymi
Arto Satonen ei sopiva henkilö työministeriksi miksi pitää sotkea Ruotsin,Saksan työelämän käytäntöihin??erittäin ay vastainen eikä kyllä mielestäni arvosta työntekijöitä!!muutenkin nuo Orpon mielipiteet !!???voisihan eduskunta/hallitus kun tinkiä omista tuloistaan/lisätään kun työttömiltä halutaan viedä kaikki kuten myös duunareita!
- Anonyymi
5000 face kaveria ja 0 muijaa.
- Anonyymi
Satonen on oikea huru-ukko.
- Anonyymi
Eduskunnan shakkimestari.
- Anonyymi
Arti Satonen henkilö , jota luulen että inhotaan kun hän saapuu kuvaruutuun. Hänellä ei ilmeisesti ole perhettä, vaimoa eikä lapsia. Ei voi olla kun hän elää aivan eri maailmassa. Ei Suomea voi verrata Saksaan eikä Ruotsiin tyhmäkin sen tietää. Onnittelut Vammalalaisille kun äänestitte eduskuntaan Satosen, jota Suomen kansa joutuu vielä pakosta katsomaan vielä 3 vuotta. Hän sekoittaa Suomen
työmarkkinat, valtion talouden tavallisten Suomalaisten taloudet ja lisää työttömyyttä. Hänellä ei ole mitään inhimillisyyttä vaan hän on itsekäs ministeri. Oma etu edellä toimiva ministerin. - Anonyymi
Kateellisia ku arto on päässyt moiseen virkaan,koettakaa päästä ministeriksi nyt alkuun..
- Anonyymi
Ihan on työläisten kyykyttäjä orpon kanssa koko ukko lakot oikea päätös kestäsivät vaan pitkään
- Anonyymi
Pirullinen ukko, tyranni ja tökerö, kuin manne olemukseltaan. Kävisi tangolaulajaksi.
- Anonyymi
saksikäsisadisti - Petturipurra. ja tämä "mies" eli äijänkiven keisari. se "vaimo" sana taitaa olla äijänkivellä lempparinimi tälle..
- Anonyymi
Arto nauttii eduskunnan luottamusta.
- Anonyymi
Ei auta.
- Anonyymi
Miten voi johtaa suokea jos ei osaa pitää itsestään edes huolta
- Anonyymi
Taas on mummuja viety kun äänensä antoivat, miten olisi jos olisivat äänestäneet jotain muuta.
- Anonyymi
Satonen on vaimo eräälle... :D
- Anonyymi
🤣🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi
Totta
- Anonyymi
Ihan huikeaa juttua artosta. Mies ei ole työllään itseään liannut... rikkaan perheen kaiken saanut pullea vesseli, jonka mielestä työmies ei ole palkkaansa ansainnut!
- Anonyymi
On tahditonta käydä "keskustelua" jonkun poliitikon seuralaisista ja niiden sukupuolesta. Satosen ministeripesti tuntuu olevan seurausta siitä, ettei yli 20 vuotta eduskunnassa istunutta kansanedustajaa voitu fiksusti ohittaa salkkujen jaossa. Siitä ei pääse mihinkään, että onnetonta tämän esiintyminen ja ajatuksenjuoksu on, katsoo sitä sitten mistä kulmasta tahansa. Puhuu epäselvästi suu vaahdossa ja kädet käyvät etuviistoon, näyttäen yhä kapenevampaa kujaa Suomen työntekijöiden juoksettavaksi. Persuministerien rinnalla hän kuitenkin menee joukon jatkona, kun ei laiteta rimaa kovin korkealle.
- Anonyymi
Millä eväillä tai henkseleillä Satonen on ministeri?
- Anonyymi
Entisellä grillikioskiyrittäjällä on monta ässää hihassa mitä tulee eväisiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entisellä grillikioskiyrittäjällä on monta ässää hihassa mitä tulee eväisiin.
Kurjuutta luvassa kaikilla mausteilla!
- Anonyymi
Ilmarin kanssa mennyt naimisiin.
- Anonyymi
Kimppakivaa joakimin ja mikon kanssa eduskunnan saunassa.
- Anonyymi
Koska se tulee kaapista..
- Anonyymi
artsilla on salamies.
- Anonyymi
Satonen on kiistatta suomen Huonoin työministeri.
- Anonyymi
Ja salagay.
- Anonyymi
Lopettakaa jo ja huolehtikaa vain läomista vaimoistanne.
Ketjusta on poistettu 33 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1232578- 1351974
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1151301Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631286HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp
Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio271143En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k771141Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik351132Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.451099- 961093
Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉841058