sitä ei ymmärrä kukaan, velatkin maksettiin lähes inflaatiolla !?
Eurossa tätä riesaa ei niin suurena taakkana tunneta, olis aika jo ymmärtää,vaikka sekin kirpaisee !?
Koivisto taisteli markan arvon puolesta ja nyt
Abrahamm
4
105
Vastaukset
- Abrahamm
Isot yritykset oli Koivistoa vastaan, eivät kotiuttaneet voittoaan ilman devalvaatiota ja sen prosenttimääräistä hyötyä !? Miten sitten kävi ulkolais-velkaisille, turpiin tuli samalla prosentilla !?
- Abrahamm
Niin eihän pankkimiehet tänne alannu, vaikka 1990 lama-aikana niitä porttivahtinakin oli !?
- manupetti
Koiviston oli maanpetturi.
Http://www.jormajaakkola.fi Koiviston konklaavi- Abrahamm
Se oli selkeesti sanottu tyhmältä sekopäältä, joita täälläkin riittää !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522155
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3361358Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941315- 1571198
- 681021
- 35958
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31909Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59878Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46819