Bitcoin tänään: 2200e

wespafani

Myin kaikki kolikkoni silloin, kun 1 BTC oli about 300 euroa.
Bitcoin mateli syvissä vesissä. Nyt arvo on käytännössä noussut tuhat euroa kuukaudessa. Pikkukaupunkini keskustassa ei ole kuin yksi ruokakauppa ja sinne on tullut Bitcoin-automaatti. Pitääkö tästä päätellä, että BTC sai lopulta itsensä lyötyä läpi?
Kannattaako ottaa hattu kouraan ja nöyränä poikana pistää palkkani bitcoineihin siinä toivossa että kehitys jatkuu ja kohta 1 BTC on 100 000 euroa?

Tämä on hyvin hämmentävää. Muistan kun hiljattain 1 BTC oli 600 euroa ja ajattelin, että tällaisilla hinnoilla en lähde sijoittamaan. Nyt sitä katuu. Ja tuntuu että se menee aina näin. Kohta kaduttaa etten sijoittanut kun arvo oli alle kymppitonnin.
Tai sitten koko kupla poksahtaa, mistäs näitä tietää.

12

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vilperi-tuuva
      • PonzipaPonzi

        Bitcoin sekä kaikki coinit tullaan nielaisemaan arvottomiksi kun uusi SDR lohkoketju otetaan käyttöön. Alla linkki talousasiantuntija ja entisen pörssimeklari Lynette Zang:in näkökulmia kuinka lähestyä suurta muutosta, jota on tekeillä miljardööritasolla sekä Yhdysvaltain että Kiinan toimesta.

        Kysymys on siis nykyistä rahan valtaa hallitsevien toiminnasta, ei pikkuhuijareiden pilipali coineista.

        https://www.youtube.com/watch?v=sG3Ju8AhCKM&feature=youtu.be&spfreload=10


    • alkaapolttaa

      Luin tuolta Bitcoinpankki -sivustolta arvioita arvon tuhatkertaistumisesta, eli 2200e olisi 2,2 milj./BTC. Yhdellä coinilla voi päästä miljonääriksi. Ostaako vai ei?

      • EiKannataHötkyillä

        Jatkuva sijoittaminen on järkevintä. Tällöin saa keskimäärin kohtuulliseen hintaan. Romahduksissa pitää vaan pään kylmänä ja coinit tallessa, ja jatkaa ostamista kun halvalla saa.

        Jos Bitcoin säilyttää asemansa johtavana kryptona, niin kyllä sen arvon voi nähdä ainakin 100 000 dollariin nousevan.


    • Ilmainenbitcoin

      Ilmaisia bitcoineja tarjolla (satosheja) joka 15min uusi lunastus max5000 satoshia kerralla 5% päivittäinen korko.

      Olen itse tätä sivustoa jo käyttänyt jonkin verran edukseni :) ja se toimii kuten pitää ei sillä toki rikastu, mutta ilmainen tuotto maistuu :)

      Tästä pääset alkuun ja lunastat ensimmäisen bonuksen- http://bonusbitcoin.co/?ref=46BC952EDFBC

    • bitcoinz

      Oisko kellään nakata muutama bitcoini että saisi sijoitettua johonkin?1HazfaBYCCo2xfggiA73x1we81U76uzb8W

      • GetAJob

        Joo laitoin sulle kolme että pääset alkuun. Eikun hetkinen, sehän on yli kymmenen tuhatta euroa! pelle..


    • ByteballOnTulevaisuutta

      Nythän meillä on jo kolmannen sukupolven kryptovaluutat kuten Byteball ja IOTA, joissa ei ole blockchainia, vaan DAG (directed acyclic graph). Byteballin hinta on noussut tämän vuoden aikana räjähdysmäisesti ja arvonnousun lisäksi on maksettu kuukausittain 10-20% "osinkoa". Teknologiaan voi tutustua lukemalla Byteballin whitepaperin.

      Jos omistaa Bitcoineja, niin todistamalla Bitcoin-omistuksena (joko siirtämällä pienen määrän Bitcoinia tai signaamalla viestin Bitcoin-avaimellaan) saa myös Byteballia joka kuukausi "osinkona". Tosin paljon enemmän saa kun ostaa suoraan Byteballia. Nyt Byteballin hinta tipahti osingonmaksun jälkeen väliaikaisesti alle 600 dollarin, eli halvalla saa taas.

      Byteball on viime aikoina mielestäni kestänyt aika hyvin pörssin syöksyjä. Usein kun Bitcoin lähtee laskuun niin pian kaikki altcoinit on -20% miinuksella.

      Tällä hetkellä Byteball (GBYTE) on myynnissä pörsseissä Bittrex, Cryptox ja Cryptopia, ja lisäksi Byteballin wallet-sovelluksessa on chatbotti jonka kautta sitä voi ostaa ja myydä.

    • rde5664-6467-3356

      Ilmainen DOGE joka päivä, jonka voi sijoittaa 24:n tunnin mainauslaitteen vuokraan. Faucetista lisää bitcoinia joka päivä jonka voi sijoittaa laitteisiin myös. Hyvään summaan olen päässyt jo itse sijoittamatta itse mitään. Kunhan muistaa vuokrata laitteistoa joka päivä uudestaan : https://www.eobot.com/new.aspx?referid=35053

    • rde5664-6467-3356
    • Tonni_laita

      Voihan sitä vielä tonninkin laittaa, niin saa ainakin jotakin...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      444
      3009
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      137
      2245
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      132
      2063
    4. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      208
      1314
    5. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      7
      1305
    6. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1243
    7. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      28
      1218
    8. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      8
      1046
    9. Millaiset hiukset kaivatullasi on?

      Hiusten pituus, väri, suorat vai kiharat?
      Ikävä
      56
      1021
    10. Ootko miettiny koskaan

      Et oot jonkun mielestä ihanista ihanin ❤️
      Ikävä
      37
      775
    Aihe