Lapseni siellä isossa piäkaupungissa, missä paperittomat pitää leiriä rautatientorilla. Kukaan ei tiedä näiden taustoja ja käsittääkseni kaikilla karkotuspäätös. Sanovat, ettei saa antaa pelolle valtaa, mutta minä lapsistani olen huolissani. Onko se väärin, kun pelkää, milloin muslimiterroristi iskee helsingissä. Lieksan kylillä sanovat sen olevan vain ajankysymys. Joka ilta nukkumaan mennessä lapsieni puolesta iltarukouksessa muistan. Miksei tälläisiä paperittomia, joilla on käännytyspäätös lähetetä heti maasta ulos. Kuulemma kaksoisveljeksetkin vapautettiin ja molemmille on tulossa 50,000-, euroa korvausta vankeusajasta. Menevätköhän Helzinkiin? Peloissani olen.
Mökin mummon huoli.
Pelkokokoajan
19278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
no ne sitten mummollekki munat kasvo ja aikasin oot parjaamisen alottanut
asias on ihan jees, mutta on se vaan outoo kun ne nuo helzikiläiset, sinun lapzia , lukuunottamatta ei pelekää
käyppä kunnanlääkärissä ja pyyvä kilo rauhottavvii
minun poijalla assuu muslimeita naapurina ja sano jotta jos pommin räjjäyttäät
niin hiän männöö taivaaseen ja muslimi sinne toiselle puolen
vitjujakos sitten helevettiin kiitäjiä ruakittaan suomessa, omiemme lasten suista viemällä ruoka, menkööt vetkuttajat ominsa keinoin ja hetiii sinne -ruakiminen on siis aivan turhaan -vitjujakos sitä jatkammaan -sinne vain ja hetiii matalla ohtat.
No siinä se taas Lieksan järjenvalo aloitti päivän.
Hienoa, että pidät linjasi.
Millonka huomasit, että tyhmyys ja tuuli rupesi viheltämään korvien välissä ?
Koskaan näistä vetkoista ei suomalaisen kultuurin käypiä tule vain omiansa hinkuu ja vaativat ruokintaa ja julkeasti vielä -millähän näytelmän oikeuksilla pailaavat.
Suomen 5, 5 miljoonainen ja todella tyhmä kansa on niin pitkälle sisäsiittoinen, että kaikki ulkoa tulevat tervehdyttää kansaa.
Hyvät Lieksan tyttäret, ottakaa itselle puoliso muualta kuin Lieksasta tai Suomesta, niin saamme geeniperimän paremmalle tolalle.
Monikulttuurinen Suomi ja Eurooppa on hyvä asia.
Viranomaisille pitää antaa oikeudet kitkeä rikollisuus ja terrorismi veks, niin maahanmuuttajien, kuin oman vakoisen kansan keskeltä.
Muuten mukavaa kesää ja hyviä lomia työläisille ja turpeita hetkiä yhteiskunnan eläteille, sinne pankolle.
Joko itse olet alkanut rikastamaan Suomalaista geeniperimää. Tiesitkö, että Suomessa on kielletty naimisiinmeno lähisukulaisen kanssa? Tiesitkö, että monessa muslimimaassa serkkujen naiminen on sallittua ja erittäin yleistä? Nämä kysymykset on tarkoitettu nimimerkille "Ulla-Stiina". Älä vain rupea haukkumaan "rasseksi". Odotan vastausta.
Tälle ---Ulla-Stiina--- :lle mitäs järkeä liksas on ylläpitää varoilamme tätä mitään tekemätöntä juoksu sakkia -mitä siitä suomellemme on herumassa muutakuin ikuista harmia ja kustannuksia.
Jostakin heitto.
Suomen rahavarat
Nimismiehenkiharatpois
Jos kotisuomemme varallisuutta EI olisi törsätty esim. Vok,matut,mamut heppuihin.niillä rahoilla korjattaisiin kaikki valtiomme maantiet turvallisiksi.
Tai vaihtoehtoisesti lopettaisimme alkoholistien paapomisen ja antaisimme kuolla heidän viinaan, niin se olisi suuri säästö yhteiskunnalle.
Ja samalla kun lopetamme ulkolaisten hyysäämisen,lopetamme suomalaisen, velton jätkän syöttämisen sänkyyn ja vaadimme maksetulle tuelle vastinetta. Työttömät jätkät siivoamaan katujen varsia ja muuta ja jos ei työ kelpaa, niin Siperiaan.
Samalla lopetamme Lieksan porukan päänaukomisen ja siirrämme Lieksan Moskovan vaalipiiriin. ( sinne on ennenkin kuulunut)
Minä olen huomannut, että suurissa asutuskeskuksissa maahanmuuttajat
" pikkuhiljaa", tulevat veronmaksajiksi, mutta suomalaiset sosiaaliluuserit on yhteiskunnan taakka.
Stalin oli hyvä mies, hänellä oli tälle porukalle keinot.
Onnittelut! Olet näköjään vanhoja "stalinisteja", luultavasti kannatat nykyisin vihreitä tai vasemmistoliittoa. Molemmat puolueethan ovat entisiä "natseja".
Elämysmatkailija matut häipykööt maastamme yhtä nopeasti,kuin ovat tulleetkin.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201705272200166846_ul.shtml
Mökin mummo huolesi on hyvin perusteltua. Minä myös mietin milloin meidän rakkaassa maassa tapahtuu joku kauhea terroriteko.
Tästä huolesta, kun minua rasistiksi nimitetään olen ylpeä tästä, sillä maalaisjärki on näin mökin ukollakin tallella.
Kun täällä usein näkyy maininta serkkujen kesken solmitun avioliiton olevan sallittu muslimaissa. Se on sallittu myös Suomen laissa.
Olet oikeassa. Kyllä Suomen laki sallii serkkujen naimisiin menon myös Suomessa.
Varsinkin Liekassa on harjoitettu sisäsiittoa jo Simo Hurtin ajoista lähtien ja nykyäänkin serkukset paneskelevat keskenään. Tosin enemmän taitaa serkkupoijjaat panna toisiaan aanukiin bemukoittensa penkeillä ja uuniensa pankoilla. Sen takia jo pitkän tyhmyys tiivistynyt Liekan kylään.
No nytkö se on jo mökin mummo. Tämähän on vikkelä transu tämä meidän rassepoju. Se on täällä milloin Piia, milloin mummo, milloin maahanmuuttajan vaimo.
Ihan vilpitön kysymys. Saatko sinä näistä roolileikeistäsi väristyksiä? ;)))
Palautanpa muistiin miksi mieltä osoitetaan:
"Ulkomaalaispolitiikasta voi olla montaa mieltä, mutta laista ja hyvästä hallintoprosessista pitäisi vallita jonkinlainen konsensus ainakin meidän lakimiesten kesken. Viime aikoina useampi lakimies, professoreita myöten, on kiinnittänyt huomiota siihen, että menettely ulkomaalaisasioissa ei vastaa sitä tasoa, jota oikeusvaltiolta sen 100-vuotisjuhlavuonna voisi odottaa.
Prosessiin liittyvistä ongelmista, erityisesti tulkkauksesta, on keskusteltu Maahanmuuttoviraston ylijohtajan kanssa 16.5.2017 tapaamisessa. Suomen Asianajajaliiton edustaja sekä muut lakimiehet kiinnittivät huomiota heikentyneeseen oikeusturvaan. Valitettavasti tapaamismuistion perusteella saamani kuva vastaa myös omaa käsitystäni nykytilanteesta."
https://lakimiesuutiset.fi/vakavia-puutteita-ulkomaalaisasioissa/
Tänään demossa kävivät ainakin: Nerg, Risikko ja Mykkänen
Aivan silimille käypiähää nämä ruakaset on, eikäs näille mitkään tähteet kelepaakkaan, on nämä suvakoineilla niin hyvin passatuja, kuinkas kehataan ja kaikki suomalaisten lapsosilta ja heikonpiosaisilta pois -voi herran täheen.
Vaaralliseksi on lintukoto mennyt. Meidän perhe muuttaa unkariin. Siellä ei paperittomat muslimit hillu ja valita ruuasta.
Mökin mummo voi hakea lapsensa luokseen, jos pelottaa. Ulla-Stinalla oli hyvä ehdotus. Suomeen syntyisi kauniita, hyvähiuksisia lapsia ja eivätkä olisi taatusti rasisteja. Lapsista tulisi vähintäänkin kahden kielen taitajia ja kansainvälisiä ihmisiä. Tällaisia ihmisiä tarvitaan mikäli aiomme tulevaisuudessa menestyä globaalissa maailmassa.