Täysin asiantuntematonta perushöpinää Soinilta johtamisesta. Vai pitää puoluetta johtaa edestä. HEH HEH!
Itsehän Soini "johtaa" muiden yläpuolelta, ymmärtämättä ihan oikeasta johtamisesta yhtään mitään. On siinä henkisesti ja fyysisesti rapistunut politiikan mätä helppoheikki.
Itsehän Soini "johtaa" muiden yläpuolelta, ymmärtämättä ihan oikeasta johtamisesta yhtään mitään. On siinä henkisesti ja fyysisesti rapistunut politiikan mätä helppoheikki.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Soinin johtamistyylin on mahdollistanut vain ja ainoastaan Soini-säätiö, jonka avulla kaikki päätökset on voitu ehdollistaa Soinille myönteisiksi. Soini on jatkanut puolueen kasvusta huolimatta samalla tyylillä, vaikka vakavasti otettavan poliittisen puolueen johtaminen olisi edellyttänyt vastuun todellista jakamista eikä Soinin harjoittamaa kiristys-lahjontajohtamista.
Soinismi on poliittinen sairaus, jonka vain tohtori Halla-aho voi parantaa.
Siinä samalla päästään eroon kansaa piinaavasta SOS-sortajahallituksesta.
Ovatko persut tosiaan niin typeriä, etteivät tajua, ettei Soini ihan oikeasti osaa johtaa. Uhkailu ei kuulu hyvän johtajan arsenaaliin.
Kyllä näyttää todellakin siltä, ettei puolueessa tajuta nimenomaan hyvästä johtamisesta pätkääkään.
Toivottavasti Halla-ahosta tulee puheenjohtaja. Silloin saa Soini lähdön Audin takapenkiltä. Soinin saaminen hallituksesta pois on erittäin tärkeää.
Vielä voi äristellä ja muka näyttää Sipilälle, että "minä järjestän", kun sanavaltaa on...vielä puheenjohtajana.
Mikä virka odottaakaan: a) jos Terho valitaan, Soini jatkaa ulkoministerinä kunnes b) Halla-aho valitaan; ei jatka ulkoministerinä ja saa kuitenkin pienen palkintoviran Sipilältä, jos nimitys ehditään saada aikaiseksi ennen hallituksen eroa.
Luopumisen tuska on vaikeaa ja Puskasta huuteee Soinikin.
Soini oli pitkästä aikaan oikeassa ihmetelleensä, kuka kepua johtaa. Hallitusta muodostettaessa Sipilä vaati uskollisuutta ja luottamusta. Stubido tuijotti silmii ja vakuutti uskolisuutta. Soini suuteli Sipilää kädelle kuin kummisetää. Soini on nyt sitten todennut, että suurin petturi oli tämä uskollisuutta vaativa pelle Sipilä, joka pettää, kiristää, uhkaa, polkee jalka kuin pikkulapsi. Hän kääntää ja vääntää sopimukset ja sovitut asiat mieleisekseen. Ei edes kirjoitettu sopimus pidä vaan vaatii lisää. Tuolaiseen toimintaan pystyy vaan ja ainoastaan äidinmaidolla kasvatettu kepulainen. Soinilta tulee välillä potaskaa, mutta Sipiältä sitä aito paskaa jatkuvasti.
Soinin+käänteinen+pyramidi,+kärjellään+seisova+epästabiili+härpäke
suunnassa+eliitistä+kenttään
PS+vastaan++soinistit+-kuva
ristit+prosentteja+soinisteilla
Riviedustaja+Soinilla+on
100+%+minist./puhemies+00+-+06++++++++++++
50+%+entisestä+eduskuntryhmästä+21+-+16++++++++
puoluekokouksen+pj-äänistä+noin+07+-+10++++++
äänestäjistä+aloitusgallupista+02+-+10++++
Soinin+käänteinen+pyramidi+tulee+näistä+prosenteista
++++++++++
++++++
++++
+
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg223147#msg223147
Asettuvatko+ex-PS-ministerit+edes+ehdolle+vaaleissa+2019?
Soini on pitkään johtanut kansaa edestä - HARHAAN!