Hei! Eli olen pitkään miettinyt tota Englantiin muuttoa ja haluaisin tietää, että missä olisi about yhtä halpaa asua, kuin suomessa (Ei helsingissä) Eli halvat vuokrat 400-700/kk puntaa ois iha hyvä. Ehkä toi 400 menee vähä liian alhaiselle tasolle, mutta tolta väliltä 1 henkilölle sopiva kaupunki. Oon miettiny tota Harlow kaupunkia. Sijaitsee aika lähellä lontoota, mutta siellä voi olla kallista asua. Te Englanissa asuvat voitteko kertoo, että missä ois halpaa asua. Kiitos! Heittäkäähä niitä vastauksii :)
Englantiin muutto, onko se kallista?
Muuttolainen
1
231
Vastaukset
- tiva
Pohjoisessa on halvempaa. Harlow:lla ei ole kauhean hieno maine.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4372786Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?2272164- 641909
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3261464Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1611278Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal741156- 931087
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.341077Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121047K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81017