Turun isännöintiä

Paljonko maksatte asunto-osakeyhtiössä isännöinnistä vuodessa ? Meillä noin 90 osakkeen taloyhtiö ? Vertailun vuoksi kyselen .
399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Osta halvalla saat huonoa

Äänestä

Uusissa sopimuksissa on sovittu mitä sisältyy perushintaan. Kokoukset, rakennusvalvonnat ym ovat erikseen laskutettavia.

Suuria eroja ei hinnoissa ole. Huonoin vaihtoehto on kilpailuttaa parin vuoden välein ja valita halvin tarjous.

Äänestä
  • Kyllä varsinkin uusiin yhtiöihin joissa ei ole remonttien tarpeita vuosiin tiedossa riittää pelkkä netti isännöinti halvalla.
    Mikähän olisi niistä hyvä, se onkin eri juttu.
    Sanoisin kategorian menevän suunnilleen varas..ammattivaras..gangsteri...isännöitsijä.
    Sama koskee autokauppaa sekä kiinteistönvälitystä.
    Vaikeaa noista ammattiroistoista on hyvää löytää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kallistavaiei kirjoitti:

Paljonko maksatte asunto-osakeyhtiössä isännöinnistä vuodessa ? Meillä noin 90 osakkeen taloyhtiö ? Vertailun vuoksi kyselen .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu