kolmenprosentin kasvuvauhtia kiitos tästä Perussuomalaiset ilman teitä tämä ei olisi mahdollista.
Suomen talous nousee vauhdilla
Persujenäänestäjä
11117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Talous nousee, vaikka persut eivät tee muuta kuin kittaavat kiljua ja raapivat muniaan.
Tämä tietää sitä että työttömyys lähtee laskuun ja hallituspuolueet jatkavat varmasti seuraavassa hallituksessa ei sinne voi tunareita päästää istukoot oppositien penkillä räksyttämässä kuin pahaset rakkikoirat.
Viime hallituskaudella kun Vasurit ja Demarit,Vihreät olivat hallituksessa tässä maassa mentiin pää painuksissa kukaan ei uskonut tulevaan nyt on toista ihmisten usko alkaa palautua synkkien vuosien jälkeen ei ikänä Vasemmistopuolueita mihinkään hallituksseen .
Kiitos <Perussuomalaiset tästä isänmaallisesta teosta..
Kiitos kuuluu sille kenelle se kuuluu, siis Euroopan Unionille. Sitä kautta meille on tullut tilauksia ja sijoituksia Euroopasta. Ilman EU:ta eivät saksalaiset olisi sijoittaneet suomalaiseen laivanrakennukseen. Ilman EU:ta Uudenkaupungin autotehtaat eivät pyörisi täysillä, Ilman EU:ta ei Telsa suunnittelisi tehtaita Suomeen. Yms yms yms.
EU kiistatta on avittanut tätä nousua sanmoin kuin yleismaailmallinen nousukausi. Mutta kyllä kaikille kolmelle hallituspuolueelle kuuluu silti osa kunniasta, hallitus ei ole ainakaan tyrinyt täydellisesti tätä nousua, vaan mahdollistanut sen. Kilpailukykysopimus on auttanut Suomea kansainvälisen kilpailukyvyn parantamisessa, ja tämän sopimuksen synnystä on kiitettävä myös ay-liikkeen maltillisuutta.
Hopö höpö Persut hallltuksesssa on nostannut maamme nousuuun .
Niin että jos Suomi olisi eronnut EU:sta ja eurosta niin sinäkö tosiaan väität että saksalaiset olisivat tosiaan investoineet Suomeen? Älä nyt unta näe. Suomen talousnousun takaa se että Euroopalla menee hyvin ja että meillä on sinne hyvät kauppasuhteet. Katso nyt vaikka Suomen tärkeimpiä vientimaita. Juuri ne ovat EU:n jäseniä kuten Suomikin.
PS. Siis mistä näitä peruskoulun kesken jättäneitä talousoppineita oikein tulee??
sanoisin, että persuista huolimatta talous nousee. mikä puolue oli muuten sitä mieltä, että turun telakan ois pitänyt jäädä e-korealaisille. ei näköjään muisti ulotu niin pitkälle.
Helevetin hyvä huomio!!!! Kiitos sulle siitä. Yksikään persu ei taatusti kommentoi tätä millään tavalla.
Persujen ansiota ensimmäistä kertaa hallituksessa ja äärinmäisen huono perintö. RKP, SDP
hallituksessa jatkuvasti ja hirveät reiät taloudessa.RKp on pahin kansantalouden tuhlaaja.
kansainvälinen talous on noussut, mutta Suomi meni Ruotsista ohi. Persuille kunnia uutena voimana.