Millaisen kumppanin ottaisit autiolle saarelle?

Millaisen kumppanin ottaisit mukaasi autiolle saarelle? Mitkä ominaisuudet olis tärkeitä? Pääsiskö oma puoliso tai ihastuksesi mukaan vai joku muu tuttu? Vai olisko tuntemistasi ihmisistä seuraksi ääriolosuhteisiin? Mitkä olis autiosaari-ihannekumppanin ominaisuudet?
12180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei kai ole mitään pakkoa ottaa ketään!

Äänestä

Viihdyn itsekseenkin, mutta oon sen verran realisti, että autiolla saarella yksinkertaisesti tarttis ihan käytännön syistä toista ihmistä.

Ottaisin sen nätin ja käytännöllisen naapurin likan (no on jo aikuisen naisen iässä, oisko 35v), joka on sporttinen, osaa sekä miesten että naisten työt eli osaa sitä sun tätä ja on vähän erähenkinen ja semmoinen villi eikä nipota.

Eli oma kulta ei pääsis mukaan eikä ystävätkään, ovat jo niin urbanisoituneet, ettei semmosista oo autiolla saarella mihinkään.

Äänestä

En tunne vielä sellaista, ehkä jpssakin vaiheessa tapaan sellaisen.

Äänestä

Rehellisesti sanottuna monet tuntemani ihmiset on niin passiivisen rajoittuneita omiin pikku kuvioihinsa, että en kelpuuttaisi heistä ketään mukaan vaan varmaan ottaisin mukaan salaisen ihastukseni vaikkei kunnolla tunneta, mutta vaikuttaa käytännölliseltä ihmiseltä jonka kans ei joutuis autiolla saarella pulaan.

Äänestä

Kas ottaisinpa Jaana Pelkosen. Olis kiva nähdä, miten hän tulee toimeen, kun ei ole yhtään viinakauppaa eikä olutkauppaa missään.

Äänestä

Ottaisin koirani.

Äänestä

Oma ukko lähtis. Jospa se siellä joutuis henkensä pitimiksi jopa jotain tekemäänki ja laihtuis.

Äänestä

Jassu ja Makwan olis oiva pari autiolle saarelle. Kyllä hommat hoituis, kun Makwan kalastelis ja Jassu kokkais.

Äänestä

Naapurin kätevän ja komean miehen. Ei olla ehitty tutustua, molemmat niin menossa aina, jospa siellä autiosaarella villin luonnon armoilla toinen tulis tutuksi.

Äänestä

Tuure Kilipeläisen ja voitais sitte laulaa ja tanssiaketkua sen Autiosaari biisin tahissa.

Äänestä

Yhden Eeron.

Äänestä

Eero on mun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pimpionääri kirjoitti:

Millaisen kumppanin ottaisit mukaasi autiolle saarelle? Mitkä ominaisuudet olis tärkeitä? Pääsiskö oma puoliso tai ihastuksesi mukaan vai joku muu tuttu? Vai olisko tuntemistasi ihmisistä seuraksi ääriolosuhteisiin? Mitkä olis autiosaari-ihannekumppanin ominaisuudet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu