Mitä olette mieltä? Ollaan nähty vuoden aikana silloin tällöin. Jotain tuntuu olevan molemmin puolista kiinnostusta, mutta mies ei yritä mitään. Mulle uus tilanne tällainen. Onkohan mies ujo, varattu, epävarma vai jopa homo? Vai ajatteleeko hän mun olevan varattu?
Alkaa tosissaan olla jo todella kiinnostava tapaus, kun toimii täysin toisin kuin miehet yleensä, jotka on heti alkuun yli-innokkaana aloitteita tekemässä. Fiksu siis ainakin on. Hienoa, että tommoisiakin miehiä löytyy.
Alkaa tosissaan olla jo todella kiinnostava tapaus, kun toimii täysin toisin kuin miehet yleensä, jotka on heti alkuun yli-innokkaana aloitteita tekemässä. Fiksu siis ainakin on. Hienoa, että tommoisiakin miehiä löytyy.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oisko tolokun järkimiehiä? Järkimies kun kohtaa mieluisen naisen, se suhtautuu siihen kuin jalo kalaan, tietää että pitää varautua ja mielellään varautuukin kärsivälliseen ja monivaiheiseen väsytykseen.
Tusinakaloja nostetaan summittaisesti haavimalla ja melskaamalla rannalla, jalokaloihin on sitten sensitiivisemmät keinot.
Riippuu missä olette tavanneet?
Ehkä epävarma siitä että kiinnostaako sinua?
Ei mies välttämättä ole muuten epävarma itsestään vaan vain kiinnostuksestasi.
Itse en viitsi aloitteita nykyään oikein tehdä kun ei niistä tule kuitenkaan mitään ellen ole suht varma että naista oikeasti kiinnostaa ja kun suurin osa nykynaisista vain leikittelee ympäriinsä niin ei paljon kiinnosta.
Ihan kiva siis jutella usein yms. mutta jos nainen ei anna selkeää merkkiä niin tiedän että nainen vain pelailee tai on aivan liian passiivinen joka odottaa että mies tekee kaiken hänen puolestaan koska kuten sinäkin sanoit, miehet ovat aktiivisia.
Sorry nyt vaan, mutta hän on ilmiselvästi ujo, varattu homo.
Ehkäpä hän on oikea herrasmies. Kunnollinen ja harvinaista herkkua.
Yritä kehitellä joku yhteinen juttu?
" mennäänkö kahville jokupäivä" ?
" tulisitko syömään joskus"?
Joku pieni kysymys, joka selvittää sinulle paljon lisää.
Miten sitä voi kysyä jos ei koskaan näe missään. Huudanko kovalla äänellä "hei kuuluuko oletko jossain täällä",
Eli mies joka ei yritä iskeä sinua jota et näe koskaan missään ja jota olet nähnyt joskus silloin tällöin parin vuoden aikana niin täytyy olla ujo, varattu tai homo?
Kelaa jos se mies ajattelee että oletkohan sinä pinnallinen ja turhamainen prinsessa, varattu tai lesbo kun et ole tehnyt selväksi hänelle flirtillä että mies saisi lähestyä sua?