Hei. Ko. laitteesta hajosi ensin alkuperäinen laturi, nyt tabletin oma latausliitin(microusb) ei enää lataa kuin satunnaisesti. Ilmeisesti jonkinnäköinen tyyppivikakin.
Ostettu Anttilasta. Korjaako maahantuoja. Paljonko kustantaa vaihto liikkeessä jos itse vie korjaukseen. Kuinka helppo/vaikea itse vaihtaa??
Acer Iconia latausliitin/ takuu/Anttila
JtRu
2
313
Vastaukset
- aaaaacer
Anttiasta ostetun Acerin tapauksessa kannattanee asioida:
https://www.acer.com/ac/fi/FI/content/service-contact
Liittimien pinnoille on voinut kertyä erilaista mähtäriä. - Näennäistakuu
Laturi hajosi padistani varsin pian. Gigantissa takuu olisi hoitunut, mutta vaativat myös padin mukaan korjaukseen ... Padissa ei ollut vikaa! Ostin erillisen laturin ja varon jatkossa Giganttia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913105
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.652653- 2032240
- 741886
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91691- 1041519
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811130
- 951089