Tasoja rakkaudessa

larskustaa

Ovatko ateistit myös rakkauden tasoissa
aivan eri luokkaa kuin uskovaiset.

4

102

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jee-sukset

      Tuskin.
      Jotain eroa syntyy uskovaisten itserakkauden suhteen.
      Uskikset luulee olevansa maanpäällisiä Jeesuksia ja pitävät itseään ja juuri vain itseään Jumalien suosikkeina. Nuo maanpäälliset Jeesukset ovat aivan varmoja Jumaliensa rakkaudesta itseään kohtaan ja Jumaliensa vihasta meitä kaikkia muita kohtaan.

    • kaikki voivat rakastella keskenään, sexi on vappaaa :DDDD Nykyisin. Uskovatkin, Suviseuroilla kortsujen myynti on niin huimaa että maallistuneista kunniste ne loppuvat!

    • pajes

      Paljon on ihmisiä jotka eivät tiedä mitä aito rakkaus on.Maailmassa rakkaus perustuu etupäässä himoon,homot ja lesbot ovat hyvä esimerkki.Samaa sukupuolta ihminen saa rakastaa ja tuleekin rakastaa, mutta ei seksuaalisesti.Täysin luonnon vastainen asia.Rakkaus ei ole pelkästään seksiä,vaan se on paljon muuta.Aito rakkaus kestää kaiken,parisuhteesta siis mies ja nainen näkee jo päällepäin, ketkä on luotu elämään keskenään.Sen takia sanotaan, että kuolemakaan ei voi erottaa aitoa rakkautta.Aidossa rakkaudessa olevat parit ovat olleet avioliitossa pitkään, toinen kun kuolee toinen saattaa kuolla melkein heti perässä.Aito rakkaus on myös paljon muuta.

      • IhminenT

        Luonnossa ei tapahdu mitään luonnotonta.

        Elä ja anna toistenkin elää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      19
      5143
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      539
      2615
    3. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      19
      2332
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      151
      2210
    5. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      24
      1967
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1654
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1535
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      125
      1229
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      128
      946
    10. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      40
      889
    Aihe