ruohonleikkuri sammuu 10 min päästä

Minulla on muovirunkoinen Jonsered lykättävä ruohonleikkuri. Ruohonleikkuri alkaa hyytyä ja sammuu 10 min ajon jälkeen. Hyytymisvaiheessa primerillä saa kierrokset ylös ja leikkuu jatkuu. Korkeussäätöjouset on myös rikki. Vinkkejä jousien löytämiseen?
1330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos se on 3hp Brigs&Stratton, niin kaasuttimen kalvon uusiminen auttaa ainakin jos tyhjäkäynti pumppaa ylösalas. Korkeussäätöjousia löytyy myös netistä helposti. Jos ei löydy aivan samanlaisia, niin pihdeillä voi taivuttaa jousen. Itse sovitin Stiga-jouset Electroluxin muovirunkoon sopiviksi. Voi myös olla roskia tai vettä tankissa, jolloin kone käy vain hetken aikaa. Huuhdo tankki ja puhalla paineilmalla kaikki polttoaineen reitit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


briggstrattoni kirjoitti:

Minulla on muovirunkoinen Jonsered lykättävä ruohonleikkuri. Ruohonleikkuri alkaa hyytyä ja sammuu 10 min ajon jälkeen. Hyytymisvaiheessa primerillä saa kierrokset ylös ja leikkuu jatkuu. Korkeussäätöjouset on myös rikki. Vinkkejä jousien löytämiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu