Taksimiehet: PS ei ole enää taksipuolue

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201706052200185610_u0.shtml

Mitä jää jäljelle kun pettää muut ja itsensä? Ilmeisesti Timo Soinin ministerinvirka.

Joka tapauksessa jopa persuuden pimeä ydin eli taksimiehet ovat hylänneet puolueen. Jopa 40.000 äänestäjää katosi, kun persut myivät perseensä kynnyskysymyksessään.

Saat mitä tilaat.
10163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Soinilla onkin hovi kuljettaja, tuskin käyttää taksia enää ja kohta hilpasee muihin hommiin!

Äänestä
  • Olemme ajan portilla, että perussuomalaisilla pyhitään perse?
    hih hih ja hii

    Äänestä

Pitää kuitenkin muistuttaa aloittajaa SIITTÄ, että "huvipursivero" peruttiin ja Sallan raja torpattiin lopullisesti, eikä hallintarekisteriä tule Suomeen. Nämä asiat pitävät äänestäjät puolueessa.

Äänestä
  • Heh-heh, veneverossa ja hallintarekisterilaissa persut kaatoivat sankarillisesti oman esityksensä. Sallan tilanteen ratkeamisen kanssa Soinilla ja persuilla ei ollut mitään tekemistä.

    Äänestä

  • Kuka halusi verottaa alkuun verottaa juppikuunareita ja herrojenkoottereita...tai jotenki näin!!!?
    Timoko olis ollu?????

    Mitä???

    Äänestä

"Meillä on periaatteemme, linjamme ja kynnyskysymyksemme."

Äänestä

Kiitos. Taksimatkat halpenevat.

Äänestä

Persut etsivät kiihkeästi uusia kohteita joita voisi pettää. Ei vaan taida olla enää ketään jäljellä? Raharikkaita ei lasketa, sillä he kuuluvat persujen suojeluohjelmaan.

Äänestä

Taksimiestenkin oli aika huomata millaista puoluetta he kannattavat. Soini pettää kaikki, jos siitä on hänelle itselleen etua. Soini ei ole koskaan ajatellut muuta kuin omaa hillotolppaansa joka on ollut kaiken toiminnan kiintopisteenä.
Äänestämällä Sampo Tervo puheenjohtajaksi saamme saman menon jatkumaan. Terho on Soinin oikea käsi ja tekee kaiken mitä tämä käskee. Suomen Putin ja Medeved parivaljakko.

Äänestä

Hyvää tässä on se, että loppuu se taksarien iänikuinen persuöyhötys. Tästä lähin taksarit vihaavat varmasti kaikkia puolueita ja poliitikkoja yhtälailla.

Ja lisäksi he vihaavat vanhaan malliin sääntelyä, mutta nyt uutena asiana myös sääntelemättömyyttä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iivisniemen.oraakkeli kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201706052200185610_u0.shtml

Mitä jää jäljelle kun pettää muut ja itsensä? Ilmeisesti Timo Soinin ministerinvirka.

Joka tapauksessa jopa persuuden pimeä ydin eli taksimiehet ovat hylänneet puolueen. Jopa 40.000 äänestäjää katosi, kun persut myivät perseensä kynnyskysymyksessään.

Saat mitä tilaat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu