Totuus EU eliitin palkoistaTV -1 klo 20.00 MOT

ennustelija

Tämä kertoo että palkat ja bonukset siivittävät yhteisymmärrystä,tyhmempien joukossa. Järkihän näiltä puuttuu.

1

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itsensäkruunaajat

      Onhan se erikoisat että lisät meenee 2/3 yli sen mitä Suomalainen keskipalkka jota ei sitäkään liiemin suorittavalle portaalle tänäpäivänä palkkoina tarjoilla.

      Kaikkein erikoisinta on tämä eliitti nimityksen käyttöön otto joka viljely demokraattisessa yhteiskunnassa.Demokratyisten yhteiskuntien peruta kun on :"Evetry man is equal" ja eliitti on nimitys jolla korostetaan yhteiskunnallista asemaa jolla koraostetaan yksilöiden olevan muita ylempänä ja parempia kuin toiset. Elitismi on monarkisten yhteiskuntien tunnusmerkki.

      Kysymys kuuluukin ,millä oikeutuksella jokin taho nostaa itsensa demokraattisessa yhteyskunnassa paremmaksi kuin toiset,vallan perustuessa kansanvaltaisuuteen ja kansan luovuittamaan vallan käyttöoikeuteen? Varsinkin kun puhutaan Eu elitismistä on nämä viljelyt saaneet erikoiset puitteet,sillä EU on virkamieskoneisto ja sen edustjisto ei ole edes vaalein valittu,eikä sillä ole minkäänlaista määräämisvaltaa jäsenvaltioihin. Ilman määräysvaltaa Eu voi antaa vain suosituksia . Joten mihin ihmeeseen tuo Elitismi ajatus oikein perustuu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4923
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1565
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1489
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1401
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      7
      1129
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1037
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      40
      957
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      915
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      150
      810
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      278
      739
    Aihe