Eläminen sunnuntain jälkeen

tollovaan11

Pienenä pyyntönä esittäisin seuraavaa,
Jättäisittekö sunnuntaisen tapahtuman uhrin ja ampujan omaiset rauhaan?
Joillekkin tuntuu olevan nyt elämäntehtävä tuhota kaikki mahdollinen.
Omaiset ovat syyttömiä tapahtumiin.

28

2211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hienostikirjoitettu

      Jaksamista molempien omaisille <3

      • Miksiasioitaeikäsitellä

        Liittyykö tapaukseen vähemmistöryhmiä? Kirjoitettu lehdissä, että murha, siis etukäteen harkittu teko eikä tappo, joka enemmän spontaani teko. Mikä ollut motiivi?


      • toivotaantoivotaan

        Aku Ankkassa paremmat sadut ja tarinat. Toivottavasti pian uusi numero.


      • Ikävä-tapaus-Mharjul

        No ei jää mitään epäselväksi.


      • Mielensäpahoittanut
        Miksiasioitaeikäsitellä kirjoitti:

        Liittyykö tapaukseen vähemmistöryhmiä? Kirjoitettu lehdissä, että murha, siis etukäteen harkittu teko eikä tappo, joka enemmän spontaani teko. Mikä ollut motiivi?

        Ei kuulu vähemmistö ryhmiä ihan omat koirat purivat. Osanotto omaisten suruun. Tällaiset tapaukset ovat harvinaisia tässä kylässä ja siksi pysäyttävät. Kylä, jossa kaikki ovat tuttuja keskenään, ja tappelun nujakat selvitetään muuten kun tappamalla. Ei näköjään vieras päässyt sisälle mäntyharjulaisten mentaliteettiin. Menehtynyt uhri ei ole ainut uhri tässä tapauksessa, vaan kaikki ne jotka tahtomattaan ovat joutuneet kärsimään tapahtuneestsa.


      • kauppatie
        Mielensäpahoittanut kirjoitti:

        Ei kuulu vähemmistö ryhmiä ihan omat koirat purivat. Osanotto omaisten suruun. Tällaiset tapaukset ovat harvinaisia tässä kylässä ja siksi pysäyttävät. Kylä, jossa kaikki ovat tuttuja keskenään, ja tappelun nujakat selvitetään muuten kun tappamalla. Ei näköjään vieras päässyt sisälle mäntyharjulaisten mentaliteettiin. Menehtynyt uhri ei ole ainut uhri tässä tapauksessa, vaan kaikki ne jotka tahtomattaan ovat joutuneet kärsimään tapahtuneestsa.

        Eipä nuo nyt mitään omia koiria ollut, tekijä nyt vaan sattui olemaan itseään täynnä oleva euroopan omistaja joka oletti että kyllä maalaiskylän asukkaiden tulee häntä kumartaa, mutta kun sitten sattuikin nenään kipeää niin se vähemmistöryhmän veri kuohahti ja kostaa piti aseella kun ei muuten pärjännyt. Toki tekijänkin omaisia ja perhettä käy sääliksi, mutta itsehän meistä kukin kumppaninsa valitsee.


      • tietoa..1

        100% varmuudella ei kuulunut vähemmistöön moni niin luulee


      • Enoleropotti

        Huhujen mukkaan oli kaks mannea asialla. Tiijä sitte...


      • dyijuio

        Tämä tekijä ei ole mutta kuski kyllä.


      • dyijuio
        dyijuio kirjoitti:

        Tämä tekijä ei ole mutta kuski kyllä.

        Olisiko vartin verran...


      • etinksmiemalmii
        dyijuio kirjoitti:

        Olisiko vartin verran...

        Sukunimi kertoo kaiken: Ruotsista aikanaan tulleita "kuninkaallisia" sukuja?


      • kukkuuuu2
        dyijuio kirjoitti:

        Olisiko vartin verran...

        Kun ei satu olemaan senkään vertaa.


    • tollovaan11

      Toki tekijänkin omaisia ja perhettä käy sääliksi, mutta itsehän meistä kukin kumppaninsa valitsee.

      Kukaan ei voi tietää mitä kumppani tekee esim. 10 vuoden yhdessäolon jälkeen. En minä ole ainakan mikään selvinnäkijä ja tuskin kukaan muukaan pystyy sanomaan mitä tulevaisuus tuo kenekin kohdalla mukanaan...

    • KunnonKansalaine77

      Pahimmat kirjoittajat llytyvöt tuolta murha.infosta. ihme että sitä sivustoa ei ole suljettu viranomaisten johdista. Siellä vuodesta touseen samat idiootit kirjoittelvat huhupuheita muiden kärsimyksistä ja tragedioista. Siellä on etupäässä sekakäyttäjä kriminaaleja sekä hännysteleviä wanna be gangstereita jotka huutelevat nimimerkin takaa. Säälittävä palsta säälittäviä ihmisiä täynnä.

    • että.luotetaan

      Murha.info on arvostettu rikosasioita käsittelevä keskustelupalsta.

      • Millätavalla

        Arvostettu?


    • että.häpeä.sille

      Säälittävä pelkuri ja raukka on se, joka tulee ampumaan aseettoman ihmisen hänen kotinsa pihamaalle.

    • vesalaene

      Aloittajan pyyntöä täällä on selvästikin noudatettu. Niin uhrin kuin oletettujen tekijöidenkin lähisukulaiset on nimittäin jätetty rauhaan ja mainitsematta otsaketta seuraavissa puheenvuoroissa..

      Jos palstan alaotsikossa mainitaan elämänmeno Mäntyharjulla, niin selvästikin kyseinen tapahtuma kuuluu siihen ja siitä kirjoitellaan.

      Tiedon levittämisen kannalta tämä ketju on jokseenkin hyödytön. Paikalliset ovat saaneet tietää tapahtumista niiden yksityiskohtia myöten muita teitä ja ulkopuolisia tiedon hakeminen täältä ei kiinnosta.

    • Murderinformation
      • että.parasta.kertoa

        Tutkinnan jarruttaminen tutkittavan puolelta ei ainakaan paranna hänen tilannettaan. kyseisessä tapahtumasarjassa.


    • Greenline
    • Mökilläollaan

      Mikä juttu tämä on

    • tollovaan11

      Kiva kun saa taas uuden lempinimen. Vajakiksi mua ei ole vielä kutsuttukaan.

    • kysynpähänvaan

      Joko syylliset on tuomittu?

    • että.laki.pantiin.toimim

      Ampuja tuomittu taposta kymmeneksi vuodeksi, mukana ollut ei katsottu syylliseksi. Tieto viime viikolla.

      • raukoistaraukimmat

        Hevosmiehiä, hevosmiehiä

        Halvat ja heikot raukat. Sai enste ravintolassa turpaansa ja kun ei muuten pärjänny niin sitten piti lähteä pyssyn kanssa kostamaan. 10 vuotta on aivan liian vähän.


    • TuoUROSvaillaVERTAISTAAN

      Saako palstalle enää kirjoittaa mitään ilman, että kaikki tekstit poistetaan?

    • aivanliianpienituomio

      Kai tuosta tuomiosta on valitettu hovioikeuteen?

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      70
      5798
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      229
      4512
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2547
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      26
      2472
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      11
      1383
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      71
      1315
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      96
      1295
    8. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      128
      1286
    9. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      19
      1151
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      1121
    Aihe