Attendo ostaa hoivapalveluyhtiö Mikevan 150 miljoonalla eurolla. PIAN ON vain ATTENDO. Hyvänen aika. Vielä pahempaa on luvassa.
Vastaukset 5
- Paskaakäteenkö
Kiristyy kiristyy. Ammattitaidottomia nollasopimuksella töihin. Koko ajan vaihtuva henkilöstö.
- terveleivänsyöjä
Sitä se yksityistäminen teettää ja jonkin ajan kuluttua sitä Attendoakaan ei ole maaseudulla! Olen todella pettynyt Keskusta- puolueen kykyyn ja haluun hoitaa maaseudun asioita ! Ps. Onko nykyään kaikki maanviljelijät kokoomuslaisia tai perus-suomalaisia ?
- Vooettä
Molempii tarvitaan; julkista ja yksityistä. Attendoo ei sais päästää monopoliasemaan. Tekee nyt kaikkensa kun odottaa Sotea. Julkinen vahvaksi ja yksityiset täydentämään.
- Kalifiksi.kalifintilalle
Nii, toivottavasti valitsevat henkilökuntansa huolella eivätkä vaan tyydy ottamaan kaikkia lapamatoja mitä yrityskaupan mukana tulee... Tai tarkan markan firmana eivät kyllä tyydy samaan menoon kuin kunnallisessa paikassa on. Paksuperseisiä ämmiä istuksimassa ja keksimässä tekosyitä asioiden tekemättä jättämiselle. Kovin pieni firma ei myöskään kestä kovin suurilukuista päällystöä.
- Paperillavaiennettu
Asiaa. Peristä en tiedä, mutta töitä ei kunnolla hoideta ja jessus ku joku sitä haluaisi, niin se vaiennetaan- tavalla tai toisella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 90990
- 119853
- 143814
- 43796
- 70657
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40639Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu184581- 32549
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47528Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja61521- 80520
- 65516
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 39479
- 45453
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i2449- 41446
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31446Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61440Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74436