Yrityskauppoja

Kuntalainen70

Attendo ostaa hoivapalveluyhtiö Mikevan 150 miljoonalla eurolla. PIAN ON vain ATTENDO. Hyvänen aika. Vielä pahempaa on luvassa.

5

399

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paskaakäteenkö

      Kiristyy kiristyy. Ammattitaidottomia nollasopimuksella töihin. Koko ajan vaihtuva henkilöstö.

    • terveleivänsyöjä

      Sitä se yksityistäminen teettää ja jonkin ajan kuluttua sitä Attendoakaan ei ole maaseudulla! Olen todella pettynyt Keskusta- puolueen kykyyn ja haluun hoitaa maaseudun asioita ! Ps. Onko nykyään kaikki maanviljelijät kokoomuslaisia tai perus-suomalaisia ?

      • Vooettä

        Molempii tarvitaan; julkista ja yksityistä. Attendoo ei sais päästää monopoliasemaan. Tekee nyt kaikkensa kun odottaa Sotea. Julkinen vahvaksi ja yksityiset täydentämään.


    • Kalifiksi.kalifintilalle

      Nii, toivottavasti valitsevat henkilökuntansa huolella eivätkä vaan tyydy ottamaan kaikkia lapamatoja mitä yrityskaupan mukana tulee... Tai tarkan markan firmana eivät kyllä tyydy samaan menoon kuin kunnallisessa paikassa on. Paksuperseisiä ämmiä istuksimassa ja keksimässä tekosyitä asioiden tekemättä jättämiselle. Kovin pieni firma ei myöskään kestä kovin suurilukuista päällystöä.

      • Paperillavaiennettu

        Asiaa. Peristä en tiedä, mutta töitä ei kunnolla hoideta ja jessus ku joku sitä haluaisi, niin se vaiennetaan- tavalla tai toisella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      156
      6848
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4058
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      45
      3326
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      132
      3114
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2896
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2286
    7. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      43
      2206
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      272
      2003
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      52
      1958
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1816
    Aihe