Nordean Kangasharjun mukaan talous on kasvanut peräti 3 %.
Sipilän ja hallituksen toimet näyttää tepsivän, toivottavasti ay-pamput
eivät pilaa hyvää kehitystä, tämän porukan tulisi muistaa että ensin
Suomen ja työttömien etu ja vasta sitten demareiden kannnatuksen
pönkittäminen. Toivottavasti saavat viina asiat järjestykseen.
Sipilä lyönyt kunnarin ja pari kotijuoksua..
28
313
Vastaukset
- Kepulandia
Mene takaisin kouluun ja opi kirjoittamaan suomen kieltä. P.S. pesäpalloa lie tarkoitat? Se onkin junttien maalaisten laji Kepulandian syrjäkylillä!
- 334545
Sama kehotus sinulle oikeinkirjoituksesta. Tosin luulen ettei 90% suomalaisista osaa kirjoittaa oikein, mutta mitä väliä sillä on?
- Demujen
ja vihervasurien leireissä iskee paniikki kun hallituksen politiikka ja toimet alkavat hitaasti näkyä viennin paranemisena ja suomalaisten työpaikkojen lisääntymisenä. Onneksi syksyn neuvottelukierrokselle ay-väki on jo uittamassa tykkiveneitä vesille, jotta saadaan se vähäinenkin talouden nousu nopeasti taitettua.
- mikänuijakepuloinen
Kerro kepuloinen mikä toimi auttanut??Perintöveron lasku,lahjaveroa lasku, vai diebesläkekorvausleikaus?? Läkeomavastuko?
- kedlpoay-pomo
Rinteen huoruus?
- punikille.talousoppia
Kiky, talouden tasapainotun ja yleisen luottamuksen ilmapiirin luominen. Lopullisen ratkaisun nousu- ja laskukausien välillä tekevät aina kuluttajat.
- Sua.on.kusetettu
punikille.talousoppia kirjoitti:
Kiky, talouden tasapainotun ja yleisen luottamuksen ilmapiirin luominen. Lopullisen ratkaisun nousu- ja laskukausien välillä tekevät aina kuluttajat.
Idiootti !
- hdfghdfghghdghd
Sua.on.kusetettu kirjoitti:
Idiootti !
Kiitos, sano Kalle vaan, oikea nimi on Karl..
- Sua.on.kusetettu
hdfghdfghghdghd kirjoitti:
Kiitos, sano Kalle vaan, oikea nimi on Karl..
Kyllä se on idiootti !
- S24uomlaineN
Mitä tekemistä tämä talouden nousu on nykyisen hallituksen kanssa?
- nejarrumiehet
Sitä, olisi isompi ilman Tyrijäsipilän töppöjoukkoa!
- EKA.HAKA.JA.MONI.MUU
Älä vaivaa sillä päätäsi sitä alkaa vaan särkeä, ei ponikit mitään talousasioista kuitenkaan ymmärrä.
- Totuuson
EKA.HAKA.JA.MONI.MUU kirjoitti:
Älä vaivaa sillä päätäsi sitä alkaa vaan särkeä, ei ponikit mitään talousasioista kuitenkaan ymmärrä.
ettei komukat ymmärrä kahden viikon tilin ylittäviä summia..
- peruSomiamaaleja
Suomen talous on kasvanut lähes muun euroopan mukana, mutta Sipilän kipeät leikkaukset ovat hidastaneet kasvua, valitettavasti.
Niin että Sipilän hallitus on tehnyt muutaman oman maalin ja osallistunut syöttöihin, jotka ovat johtaneet omiin maaleihin. Joukkuepeliähän tuo takinkääntö-kyykkä on.- sdgdsfgsdfg
Talouden suunta kääntyi yhdessä yössä, sattumaako että tuolloin perustettiin Sipilän hallitus ?
- Marcos.heavy
sdgdsfgsdfg kirjoitti:
Talouden suunta kääntyi yhdessä yössä, sattumaako että tuolloin perustettiin Sipilän hallitus ?
Hiukan keskustalainen, Sipilistin katsontakanta aiheeseen. Siis valheellinen.
Olisihan se ihme, jos ei tuolla "huitomisella" johonkin olisi osunut. Kuitenkin niin huonoja ja heikkoja osumia, ettei niillä kunnareista tavoitella. Palohan yleensä tullut ennen ykköspesää.
- Tviitti
Twiitti kirjoitti:
Olisihan se ihme, jos ei tuolla "huitomisella" johonkin olisi osunut. Kuitenkin niin huonoja ja heikkoja osumia, ettei niillä kunnareista tavoitella. Palohan yleensä tullut ennen ykköspesää.
Puhun siis demareiden pressaehdokkaasta.
- Menikö
Marcos.heavy kirjoitti:
Hiukan keskustalainen, Sipilistin katsontakanta aiheeseen. Siis valheellinen.
trollaajalta talkkunat kurkkuun ?
- laivatilaukseen
Miten kepuloisitollot lääkeomavastui ja diebeslääkeleikaus vaikutti?
- fgdssgdsfgdsfggd
Minä olen kyllä terve ja maksan noita lääkkeitä sairaille, voi olla ettei verojani nosteta kun korvaukset pidetään kohtuullisina..
- SUOMENTALOUS
MENEE KOHTA KATOSTA LÄPI
- Varmastipilaavat
lakkoja puuhataan täyttä päätä, siis poliittisia lakkoja..
- Maldissimo
Talouden kasvu hiipumassa, eikä siinä auta hallituksen työttömien ja duunarien kiduttamiset. Se on kansainväliset markkinat, jotka muuten nousuun jälkijunassa Suomen taloudenkin veivät, tulevat etuajassa ne myös alas ajamaan.
Kumpikaan ei ole Sipilän hallituksen ansiota, tai syytä.
- Lestakyrpäsipilä
Onko palstan 24/7-Pankkolesta Sipilän tavoin myös kaappi-homo..?
- SäästäEiPerheenKoiraakan
Lestat yleensäkin nussivat herkästi kaikkea liikkuvaa ja Sipilä matkustaa "kahden kesken" jopa koiransa kanssa...
TV:ssä näytettiin muunmuassa erästä haistavitun "suviseuraperhettä", jossa pulla oli uunissa ja kymmenen lasta pankkolla...
Sairasta.
- Osmium76
Loistava kunnari on tämä, kun Päävatulaattori sai ajettua karille sekä maakunta"uudistuksen" että sotenkin. Ja se on hyvä juttu. 18 miljardia/vuosi yksityisille ja Albanian tasoinen terveydenhoito suomalisille. Näin toimii Maalaisliitto!
- Lääkäritässä
Harkittava lepositeitä, ellei lääkityksen lisääminen auta.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1745008- 151630
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621595Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211451Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91303Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931056Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit491050Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297942- 181901
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757