Miten huono tarjonta on Naantalissa asuntojen suhteen. Pitäisi löytää pikaisesti pitkäaikainen vuokrasoppari ja mielellään ei niin ghetto talosta. Mistä ihmeestä löytäisi? Vuokra saisi olla MAX 600-700€ kk
Asunnon vuokraus
UuttaKotia
9163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kaikka omistusasumis kerostalot joissa on vuokrakämppiä niin ovat valitettavasti ghettoja.
Suosittelen katsomaan merinaantalin alueelta että jos sieltä löytyy asuntoja. Tammistoa ja Karvettia tulee välttää viimeiseen asti
Tammistossa kannattaa välttää Orkonkatua ja Karvetissa Karvetinkatua. Ovat pahamaineisia taloja, tosin osassa on nykyään ihan asiallinen talotoimikunta ja asuminen rauhoittunut huomattavasti. Kannattaa silti miettiä että millaisessa yhteisössä haluaa asua.
Aloittaja hakee nyt ilmeisesti vuokrakämppää omistustalosta joten Orkonkatu ei silloin tulisi edes kysymykseen. Karvetinkadulla on vain yksi omistustalo jossa kyllä on vuokralaisia talon kirjoilla, mutta eipä sielläkään taida olla tällähetkellä vapaata vuokrakämppää vapaana.
En asuisi päivääkään Karvetissa, en todellakaan. Hörhöjä liikkuu jopa keskellä päivää ja musiikki rämpyttää niin että koko tienoo tärisee.
Hörhöistä en tiedä muuta kuin sen yhden joka on taas ilmestynyt katukuvaan, mutta musiikin rämpytys on todellakin ärsyttää kun sitä rämpytetään jopa keskellä yötäkin.
Nuhjalasta löytyy hulppeita vuokrakämppiä aivan palveluiden lähellä. Taimon krouvin palvelut piristävät huimasti Nuhjalalaisten elämää.
Musiikin rämpyttäjistä on ilmoitettu jo poliiseille.
Rämpyttävät näemmä nykyään sitten kentällä musiikkia autoista ja tottakai vieläpä yöaikaan.