Onko kaipaamasi henkilö

hyvännäköinen vai älykäs?
22897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Se on helkkarin fiksun näköinen.

Äänestä

Nobel palkittu alusvaatemalli, aivan upea mies, ah!

Äänestä

minun silmissä näyttää komealta ja vaikuttaa myös älykkäältä.....

Äänestä

Ovatko ne jotenkin toisensa poissulkevia määritelminä?

Äänestä
  • Aivan kuten herkkäkään ei voi olla vahva.

    Äänestä

  • kyllä.ovat kirjoitti:

    Aivan kuten herkkäkään ei voi olla vahva.

    Onpas mukavan mustavalkoista katsantoa. Seepra havaittu!
    Hei mullakin on yks: hyvä ihminen ei voi olla kaunis. Kumpiko kaivattusi on?

    Äänestä

  • Aitääolikinsafari kirjoitti:

    Onpas mukavan mustavalkoista katsantoa. Seepra havaittu!
    Hei mullakin on yks: hyvä ihminen ei voi olla kaunis. Kumpiko kaivattusi on?

    Kauniit on hyviä. Rumat on pahoja. ainakin kaikissa kirjoissa/leffoissa. esim. haltijat on hyviä ja kauniita, örkit rumia ja pahoja. Disney-prinsessat on kauniita ja hyviä ja niitte npahikset on rumia.

    Äänestä

  • nytootväärässä kirjoitti:

    Kauniit on hyviä. Rumat on pahoja. ainakin kaikissa kirjoissa/leffoissa. esim. haltijat on hyviä ja kauniita, örkit rumia ja pahoja. Disney-prinsessat on kauniita ja hyviä ja niitte npahikset on rumia.

    Olet väärässä. Nehän on satuja. Fiktiota! Todellisuus on tarua ihmeellisempää.

    Äänestä

  • ihanoikeasti kirjoitti:

    Olet väärässä. Nehän on satuja. Fiktiota! Todellisuus on tarua ihmeellisempää.

    Mitä sä oikeen horiset? Jos olet ulkonäöltäsi ruma niin olet ihmisenäkin paha, näinhän meitä opetetaan lastenohjelmissakin.

    Äänestä

  • oletkopaha kirjoitti:

    Mitä sä oikeen horiset? Jos olet ulkonäöltäsi ruma niin olet ihmisenäkin paha, näinhän meitä opetetaan lastenohjelmissakin.

    Kiva että oppi on sulla mennyt noin hyvin otsaluuhun. Pidä toi! Selviät varmasti oikein mukavasti elämässä. Öitä!

    Äänestä

Kyllä hän ON.

Äänestä

Ihan kiva turkki, mutta välillä hankaluuksia avata raotettua ovea - joten tiedä sitten.

Äänestä

Ajattelin ensin että onpa tyhmä kysymys. Näinhän ne ennakkoluulot ja oletukset kuitenkin menee. Eivät poissulje toisiaan yksilössä vaan ihmiset helposti tekevät sen mielessään.

Äänestä

Molempia. Se mimmi on vaatimaton. Kauneuden siit näkee mut toi äly. Mimmi on siit hiljaine. Mietiskelee itekseen. Tekee älykkäitä päätelmii. Rikas ja monipuoline ajatusmaailma sil mut nii vähän se sitä innostuu avaan muil. Mimmi piilottaa sitä. Joskus ku sen saa rennoks ni se alkaa avautuun tolt sisäiseltmaailmalta.
Se ei haluu antaa itestä sitä puolt nähtäville. Mää veikkaan et se on sil semmone yksityine paikka.

Äänestä
  • Jaa, no mitä sitten analysoit häntä ja jaarittelet sen k-naisen yksityispaikoista täällä? No mitäpä sitä muutakaan häiriintyneellä nettivispaajalla olisi paitsi mielikuvitus seuranaan

    Äänestä

  • Mä veikkaa, että sitä on kiusattu joskus vaikka koulussa tai joku satuttanut pahasti. Kiusaajat tykkäävät iskeä just niihin herkimpiin puoliin.

    Äänestä

  • veikkanenveikkonen kirjoitti:

    Mä veikkaa, että sitä on kiusattu joskus vaikka koulussa tai joku satuttanut pahasti. Kiusaajat tykkäävät iskeä just niihin herkimpiin puoliin.

    Miksi pitäisi yrittää päteä koko ajan? En ymmärrä itseään pakolla esiin tuovia, kaiken maailman koordinaattoreita.

    Äänestä

  • Ok.En mä nyt jaksa olla syvällinen aina. Enkä nytkään.

    Tähän saat tyytyä:

    Kävi tuossa kaupassa ja oli aika lämmin ilta niin olin pukenut ihan korrektin ja sivistyneen mekon. kankaan määrältä siis. Ei vilkkunut tissit eikä helmakin ylsi pohkeisiin, MUTTA se oli vartaloa myötäilevä eli kroppani kurveja myötäilevä.

    Siinä kaupassa ja kaduilla kävellessäni havaitsin katseita ja päiden kääntyilevän autoista. Ensin olin että joo normi setti. Miehet on miehiä, mutta sitten minua alkoi kiinnostaa että onko nuo kaikki oikeesti tuollaisia sikoja vaikka varmasti useat suhteissa tai liitossa.
    Aloin tarkkaileen tarkemmin kuinka moni mies jää kyttäään pitkään autoista.

    Jes, miehet valoi minuun uskoa että heissä on potentiaalia ja toivoakin! Osasta autoista ja kaduilla vastaan tulevista jalankulkijoista&pyöräilijöistä miehet selvästi, näkyvästi katsoi minua. Osa huusi ikkunastaan jotain. Yksi kahvi kutsu heitettiin.

    Osa kuitenkin ei kiinnittänyt mitään huomioo minuun. Ei millään muotoa. Katse vain suoraan eteen. Hymyilin heidän kohdallaan tyytyväisenä ja hymähdin itsekseni. "tuo on onnellisessa suhteessa. Sillä riittää omansa ja ei ole haku päällä"

    Niiden kohdalla jotka minua pitkään katsoivat mietin "Nuo sinkkuja tai sitten suhde on persiistä ja nillä on suhteessa haku päällä. Tuosta pään kääntelystä ei voi erehtyä. Sitä tiiraillaan vieraita naisia joten kotona ei asiat ole hyvin. Suhteeseen ollaan kyllästyneitä. "

    Olin aika pettynyt vaikka enhän minä nyt todellisuutta edes tiennyt oliko ne varattuja mutta jotenkin kai vähän kyyniseksi sinkkuna kaikkea nähneenä sitä on tullut ja heti ajattelee että "jaaha mies taas pahoilla teillä vaikka kotona vaimo ja lapset"

    Äänestä

Pakko jollain päteä jos pärstä on perseestä!

Äänestä
  • Näin se on 😁

    Äänestä

Mutta ei ole mikään ruudinkeksijä. ;D

Äänestä

köyhä ja kipeä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kumpi kirjoitti:

hyvännäköinen vai älykäs?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu