Moi, olen Pena 52 v ja ollut Kelassa työssä koko elämäni. Yritin ostaa Harrikan osamaksulla, mutta eivät myyneet. Minulla oli käsirahaakin 120€, jonka lainasin Thaimaasta haaveilevalta työkaverilta. Kela maksaa aina yli 500€/kk minulle ja työkaverilleni. Se on hyvä työpaikka, ne maksaa yksiön vuokrankin melkein kokonaan. Miksi rahoitusyhtiö ei suostunut myymään -84 mallista Sportteria? Heittivät minut pihalie, niin että kaaduin ojaan.
Miten rahaa Harleyhin
7
192
Vastaukset
- HDnainen
Hoidetaan Pena sun ongelmas niin saat oman elämän.
Rahoitusyhtiöt ei myy Sporstereita, mutta hoidetaan sulle sellainen ihan moottoripyöräliikkeestä.
Pistä vaan tänne sun nimes ja yhteystiedot, niin tavataan ja sovitaan juttu.
Mulla on rahaa ja pari Sporaakin, niin voit vaikka ens alkuun lainata toista. - Jutustelija1
Joo kyllä HooDeen pitäisi olla ihmisoikeus, ihme touhua.
Mutta hyvä että HDnainen ryhtyi heti auttamaan sinua, saat sinäkin asiasi kuntoon ja pyörän alle.- HDnainen
Joo toki me naiset annetaan vertaistukea, eikä veljeä jätetä.
Kivat vermeet sulla. - Jutustelija1
Joo vertaistuki on tärkeää.
Kiitos kehuista :-)
- YxLentäjä
Ihmettelen miksi tämä Pena Penaalin tylsin kynä, joka on ollut Kelassa koko elämänsä töissä, ei nyt laita yhteystietojaan, kun HDnainen on ojentanut ystävällisesti karvaiset kätensä Penan avuksi.
- HdNainen
Hyva tyopaikka sulla. Me ollaan siellä melkein kaikki. Ei ole se työ enää rankkaa. Ennen oli kovaa, kun paperille kirjoitettiin joka kuukausi työvuorolistat, työtön, työtön.... miun äitee kirjoitti aina, kun tuo koulu ei oikein onnistunut. Opin kyllä myöhemmin kirjoittamaan aikuisopetuksessa Hämeenlinnan naisvankilassa.
Älä synkisty, ei me muutkaan olla prätkiä ostettu. Ne on tullu muilla tavoilla.- HDnainen
Yllä olevan kloonikirjoituksen johdosta peräännyn lupauksestani.
Olin ajatellut luovuttaa Penalle 2015 1200 Sporani, koska mielestäni vähäosaistenkin tulee saada oma elämä.
Koska täytän ensiviikolla 75 vuotta, niin ostan enemmän vartalolleni sopivan moottoripyörän.
Annan vaihdossa kyseisen Sporan.
Ostan itselleni KTM SA:n koska mielestäni se sopii minulle, eikä ole niin ärhäkkä keulimaan kuin nämä Harley Davidsonit joista minulla on 55 vuoden kokemus.
Käsi pystyyn kun kohdataan ja koska ajan ilman hanskoja, minut tunnistaa runsaista kultasormuksista, sellaisista oikean keltaisista jotka olen ostanut Thaimaasta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 784398
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺744225Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433629Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163223Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle382860En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142592Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102434IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm341618Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571332Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli851144