Halla-aho puh.johtajaksi ja Soini laulukuoroon , Terho voi jatkaa, varmaan muukin SIIVOAMINEN on tarpeen. UUDET hallitusneuvottelut pystyyn tai sitten ulos, näin kannatus saadaan pysymään parempana. Äläkää antako sen Soinin hämmetää, sehän on luikkimassa POIS.
Kansanedustajat TEIDÄN työpaikasta on KYSE ??
gääg56
9157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nimenomaan näin.
Kuinka mones avaus tämä on sinulta jo asiasta? Kuinka monta ajattelit vielä vastaavia tänne junailla ennen äänestystä? Niin ja luuletko sinä ihan tosissaan että edes persujen kansanedustajat lukevat tätä palstaa? Jos näin kuvittelet, niin olet todella ihan pimee...
Kuule.+tiedoksi+vain,+että+perussuomalaisten+kansanedustajalla+ei+ole+kuin+yksi+ääni+per+henkilö.+Nuo+kansanedustajat+ovat+kuin+"hyttysen+kakka+erämaassa"+kun+yli+3000+jäsentä+suuntaa+Jyväskylään+ja+heistä+60%+on+Halla-ahon+kannattajia.+Avaajan+vetoomus+"haukkasi+kakkaa".
Niin että huomasit itsekkin noloutesi tuossa avauksessa. Nyt on sitten kiire selitellä " "hyttysen kakasta". Te palstan pölhöpersut olette kyllä oivia ampumaan itseään jalkaan. Kun ensi toimitaan ja sitten vasta ajatellaan. Sen jälkeen meneekin sormi kummastuksen suuhun ja yritetään keksiä epätoivoisesti jotain selitystä.
Heh heh hee. Teidän kustannuksella on aina niin kovasti hauskaa. Olette todella tahattoman komiikan mestareita. Tiedäthän, teiltä lirvahtaa tämän tästä housuun ja kun muut tuntevat hajun niin teille tulee kiire etsiä syntipukkia jostain muualta. No itsehän housunne pesette ja se näkyy kyllä gallupeissa.
Läskimooses johdattaa aasin selässä Terhon kannattajat luvattuun kaupunkiin, Jyväshyvään. Kannattajia on kuin heinäsirkkoja Egyptissä ja kansa heittelee innoisaan tielle saunavastoja. Halla-aho saa hepulin ja peruu ehdokkuutensa.
Nyt joukolla paikalle Jussin tueksi !
Aloittaja osuu naulankantaan, juuri näin. Halla-aho valitaan, koska muuten Terho ja JussiN putoavat eduskunnasta 2019 ja heidän poliittinen tulevaisuutensa on vaakalaudalla, koska ilman Halla-ahoa Helsingissä määrää kokoomus ja viherpunainen porukka, matut vuokra-asunnoissa ja sossussa
Millainen hallitus Englantiin?
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44200.msg221393#msg221393
Englannin vaalit: Theresa May joutui puntariiin, voitto ilman voittoa
Englannin tilanne EU:sta käsin
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44200.msg221325#msg221325
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44200.msg221221#msg221221
Erityisen hankalaa
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44200.msg221067#msg221067
Hyvä että Jussista tulee ,persut pelastuu täydeltä tuholta
Uudet säännöt tulossa. Joten homma jatkuu. Kukaan ei voi mitään.