Li Andersson

Eikö sinulla ole mitään muuta tärkeää yhteiskunnassa kuin kannabiksen vapauttaminen? Tuollaiset lausumat osoittavat että VL on täysin tyhjänpäiväinen ja turha puolue. Se peräänkuuluttaa nuoria mukaan ja tarjoaa sitten vapaita huumeita. Häpeä Li!
11134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Vassareiden toimintaan sopii hyvin!
Ei tarvitse tehdä mitään riittää että on nuppi sekaisin.
Kaikenlisäksi joku muu maksaa koko touhun?

Äänestä
  • Niillä, jotka kannattavat vasemistoliittoa täytyy olla todella pahoja ongelmia. Heitä varten pitäisi perustaa "ongelmajätelaitos". Vanhalla vasemmistoliitolla, entisellä SKDL:llä oli sentään jotain järkeviä tavoitteita.

    Äänestä

Li on ihana. I love.

Äänestä

Kommuunissa haissee kannabissshiiihss uuuuuuh....

Äänestä

Onko Lii hampunpolttaja ? kun katselee hänen kananottoja niin monesti tuntuu että on pössötelty niin ylilennokkaita ajatuksia satelee ei ne ole ihan selvästä päästä .

Äänestä
  • On poltellu enenmpi kuin yhen kerran. Sitä moni ihmettelee että huumeiden käyttäjä voi toimia "kansanedustajana".

    Äänestä

Li toistaa samaa paskaa kuin edeltäjänsä. On kumminkin hiukan kauniimpaa katsottavaa kuin puliministeri.

Äänestä

Li:ltä jäi opinnot kesken. Syy oli?

Äänestä

Merja Kyllänen vetää reilusti terävää viinaa kitusiinsa tuntuu jotenkin kotoisemmalta kuin piipun pössöttely isoperseinen Kainuunkasvatti viihtyy pieruverkkareissa vetää kalsarikännit Suomalaiseen tapaan siinä on iso tähän luisevaan puheenjohtajaan on varmasti sivistyneenpää vetää hamppua hänen mielestä viina on rahvaitten juotavaa,

Äänestä

Siinä on kansakunnan tulevaisuus ?

Kokoomuksen nuoret naiset vaativat viinareformia tyyliin "Suomi NATOon ja viina vapaaksi".

V-liitto vaatii "Maailma kylään ja mömmöt vapaiksi"

Vihreät vaatimus "Joutavat työmaat kiinni ja sukupuolivapaat vessat ".

Tavoitteet ovat kauniit ja tosi tärkeät "aikuisten sellaiset" joista kyllä "Kansa tykkää".

Äänestä

Li tosin sanoi ettei asia ole hänestä tärkeä eikä vasemmisto aja kannabiksen vapauttamista. Tuomioiden poistaminen käyttö ja hallussapidosta olisi suuntana oikea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eihuumeille kirjoitti:

Eikö sinulla ole mitään muuta tärkeää yhteiskunnassa kuin kannabiksen vapauttaminen? Tuollaiset lausumat osoittavat että VL on täysin tyhjänpäiväinen ja turha puolue. Se peräänkuuluttaa nuoria mukaan ja tarjoaa sitten vapaita huumeita. Häpeä Li!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu