Mistä halvat ja hyvät silmälasit tallinnasta?

taaperotus

Olen lukenut jonkin verran noita viestiketjuja, mutta ei oo tuntunut löytyvän suosituksia.

Aion ainakin ottaa monitehosilmälasit ja suht hienot, joissa on hyvä takuu ja suomeen postitusmahdollisuudet..toki voihan aina palata tallinnaan noutaa hienot rillit.

10

788

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • robo2

      Specsaversilta Suomessa. Kokonaisvaltainen palvelu.

      • kolera

        Instukin kuulemma teettää rillit Tallinnassa. Vi teitä varattomia. Olisitte syntyneet rikkaaseen perheeseen.


    • kitikontusi

      Isäni ostaa vain halpaa ja hyvää.

    • NäinOnNäkyleipä

      Aloittaja haluaa siis ostaa kahdet lasit, halvat ja hyvät. Yleensä ihmiset ostavat ensin ne halvat ja sitten vasta hyvät...

    • 123456lasit

      Luotettava osoitten katsoin kirjekuoresta EAGLE-VISION Toompuiestee 33A Tallinna 101149.Jos haluat kävellen mennä Vanhaan kaupunkiin kukkakujan loputtua heti vasemmalla muuttuu kunnon kaduksi ehkä pari-kolmesataa metriä .On vähän enemmä siistin ja kunnollisen liikkeen näköinen ja on valikoimaa sain moni tehot 360€ kaikilla mausteilla täällä olis ollut 800€.Osaavat myös Suomea minulla oli näkö tarkistettu jo Suomessa .

      • lasit70

        Miten palvelu pelaa silmajaam Vana-Viru Aia5 liikkeessä? Sinne olisi tarkoitus suunnistaa suoraan laivalta...


    • Numinen

      hujuri kirjoitti:
      mä osti instrusta lasit
      maksoi 785€ toiset lasit ilmaseksi.
      JA HINTAPA POMSAHTI 1130€
      EIHÄN NE SILLOIN OLE ILMAISET.
      huijausta koko mainokset
      Tallinna, tallinna ja vielä kerran tallinna.

      Olen käyttänyt moniteholaseja jo kymmenisen vuotta.
      Jo silloin ne maksoivat suomessa 500 - 600 kun otti tietyllä ohuudella, pinnoitteella, heijastuksen estolla jne jne.

      Vuodesta 2006 alkaen olen ostanut lasit Tallinnasta. Kahden vuoden välein. Alkuun maksoin 150 - 200 euroa ja nyt viimeksi reilu vuosi sitten ostin itsestään tummenevat monitehot kaikilla herkuilla. Tasan 300.
      Tyytyväinen olen ollut joka kerta ja se palvelu, viimeiset päälle. Näöntarkastuksineen.

      v 2016 kesällä kävin suomalaisella Silmäasemalla ilmaisella näöntarkastuksella. Sen teki silmälääkäri. Samaan syssyyn tarjosivat monitehoja erikoistarjouksena 595 s-etukortilla vai oliko plussa tarjous.

      Menin reseptin kanssa Tallinnaan. Kysyin paljonko heillä sama tarjous. Nainen tarkasti näön ja sanoi, että tuo suomalainen resepti heittää aivan jumalattomasti ja heittoa oli 0.50 - 1.0. Tosiaan. Mikähän puoskari lie ollut tuossa suomalaisella Silmäasemalla. Tuputti kyllä laser leikkausta hintaan 3500.

      Niin saman erikoistarjouksen (merkkikehykset yms) ostin Tallinnasta hintaan 240 euroa. Lasit tuli postissa koti suomeen.

      Menkää Tallinnaan. Vana-Viru 11. Ei tee kipeää kukkarolle. Esimerkiksi. Toki kannattaa käydä useammassa liikkeessä ja pyytää tarjous. Vana-Viru on oma kanta paikkani.

      Lasit saa joko siellä lomaillessa, tai käymällä uudelleen Tallinnassa (jolloin "asentavat" lasit nenälle sopiviksi) tai postittavat ilmatteeksi perästä (jossa tapauksessa pitää maksaa koko hinta tilattaessa).

    • Siinäsumma

      Kolme vuotta sitten kävin Tallinnassa ostamassa silmälasit ,,Silmajaam,, silmäasemalla . Ostin arvokkaat kehykset , jotka maksoivat 300 € ( Versache Titanium ) . Pari kuukautta sitten olin ihan onneton - vahingossa istuin silmälasien päälle . Kehykset menivät rikki . Soitin ,,silmajaam,, liikkeeseen Tallinnaan , että saisinko ostaa samanlaiset kehykset . Sanottiin , että saa korjautta . Tervetuloa neljän viikon kuluttua . Onnellisena matkustin Tallinnaan ostaman uudet kehykset . Sielä minua odotti tosi iso yllätys, koska selvisi, että saan uudet kehykset ilmaiseksi . Vanhat rikkinäiset kehykset vaihdettiin uusia vastaan . Tehdas saa vanhat ja asiakas saa uudet ilmaiseksi . Kukaan ei kysy miksi kehykset menivät rikki , minkä takia , missä tilanteessa jne. Vaihdetaan heti- tilamaalla uudet ...
      Suosittelen ...

    • Anonyymi

      Paras optiikka liike on Silmäjaam Vana - Viru 11. Olen ollut kohta 20 vuotta asiakkaana enkä näe mitään syyttä vaihtaa liikettä.
      Laatu tuotteet hyvään hintaan!
      Asiakaspalvelu ja asiantuntemus huippuhyvää. Suosittellen kaikille!!!

    • Anonyymi

      Halvat ja hyvät silmälasit saa Tallinnasta 90km pohjoiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      442
      3696
    2. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      120
      2734
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      3
      2431
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      42
      2269
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      20
      2217
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      28
      2078
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1637
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      52
      1599
    9. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      76
      1580
    10. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      54
      1495
    Aihe