Mistä halvat ja hyvät silmälasit tallinnasta?

taaperotus

Olen lukenut jonkin verran noita viestiketjuja, mutta ei oo tuntunut löytyvän suosituksia.

Aion ainakin ottaa monitehosilmälasit ja suht hienot, joissa on hyvä takuu ja suomeen postitusmahdollisuudet..toki voihan aina palata tallinnaan noutaa hienot rillit.

10

953

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • robo2

      Specsaversilta Suomessa. Kokonaisvaltainen palvelu.

      • kolera

        Instukin kuulemma teettää rillit Tallinnassa. Vi teitä varattomia. Olisitte syntyneet rikkaaseen perheeseen.


    • kitikontusi

      Isäni ostaa vain halpaa ja hyvää.

    • NäinOnNäkyleipä

      Aloittaja haluaa siis ostaa kahdet lasit, halvat ja hyvät. Yleensä ihmiset ostavat ensin ne halvat ja sitten vasta hyvät...

    • 123456lasit

      Luotettava osoitten katsoin kirjekuoresta EAGLE-VISION Toompuiestee 33A Tallinna 101149.Jos haluat kävellen mennä Vanhaan kaupunkiin kukkakujan loputtua heti vasemmalla muuttuu kunnon kaduksi ehkä pari-kolmesataa metriä .On vähän enemmä siistin ja kunnollisen liikkeen näköinen ja on valikoimaa sain moni tehot 360€ kaikilla mausteilla täällä olis ollut 800€.Osaavat myös Suomea minulla oli näkö tarkistettu jo Suomessa .

      • lasit70

        Miten palvelu pelaa silmajaam Vana-Viru Aia5 liikkeessä? Sinne olisi tarkoitus suunnistaa suoraan laivalta...


    • Numinen

      hujuri kirjoitti:
      mä osti instrusta lasit
      maksoi 785€ toiset lasit ilmaseksi.
      JA HINTAPA POMSAHTI 1130€
      EIHÄN NE SILLOIN OLE ILMAISET.
      huijausta koko mainokset
      Tallinna, tallinna ja vielä kerran tallinna.

      Olen käyttänyt moniteholaseja jo kymmenisen vuotta.
      Jo silloin ne maksoivat suomessa 500 - 600 kun otti tietyllä ohuudella, pinnoitteella, heijastuksen estolla jne jne.

      Vuodesta 2006 alkaen olen ostanut lasit Tallinnasta. Kahden vuoden välein. Alkuun maksoin 150 - 200 euroa ja nyt viimeksi reilu vuosi sitten ostin itsestään tummenevat monitehot kaikilla herkuilla. Tasan 300.
      Tyytyväinen olen ollut joka kerta ja se palvelu, viimeiset päälle. Näöntarkastuksineen.

      v 2016 kesällä kävin suomalaisella Silmäasemalla ilmaisella näöntarkastuksella. Sen teki silmälääkäri. Samaan syssyyn tarjosivat monitehoja erikoistarjouksena 595 s-etukortilla vai oliko plussa tarjous.

      Menin reseptin kanssa Tallinnaan. Kysyin paljonko heillä sama tarjous. Nainen tarkasti näön ja sanoi, että tuo suomalainen resepti heittää aivan jumalattomasti ja heittoa oli 0.50 - 1.0. Tosiaan. Mikähän puoskari lie ollut tuossa suomalaisella Silmäasemalla. Tuputti kyllä laser leikkausta hintaan 3500.

      Niin saman erikoistarjouksen (merkkikehykset yms) ostin Tallinnasta hintaan 240 euroa. Lasit tuli postissa koti suomeen.

      Menkää Tallinnaan. Vana-Viru 11. Ei tee kipeää kukkarolle. Esimerkiksi. Toki kannattaa käydä useammassa liikkeessä ja pyytää tarjous. Vana-Viru on oma kanta paikkani.

      Lasit saa joko siellä lomaillessa, tai käymällä uudelleen Tallinnassa (jolloin "asentavat" lasit nenälle sopiviksi) tai postittavat ilmatteeksi perästä (jossa tapauksessa pitää maksaa koko hinta tilattaessa).

    • Siinäsumma

      Kolme vuotta sitten kävin Tallinnassa ostamassa silmälasit ,,Silmajaam,, silmäasemalla . Ostin arvokkaat kehykset , jotka maksoivat 300 € ( Versache Titanium ) . Pari kuukautta sitten olin ihan onneton - vahingossa istuin silmälasien päälle . Kehykset menivät rikki . Soitin ,,silmajaam,, liikkeeseen Tallinnaan , että saisinko ostaa samanlaiset kehykset . Sanottiin , että saa korjautta . Tervetuloa neljän viikon kuluttua . Onnellisena matkustin Tallinnaan ostaman uudet kehykset . Sielä minua odotti tosi iso yllätys, koska selvisi, että saan uudet kehykset ilmaiseksi . Vanhat rikkinäiset kehykset vaihdettiin uusia vastaan . Tehdas saa vanhat ja asiakas saa uudet ilmaiseksi . Kukaan ei kysy miksi kehykset menivät rikki , minkä takia , missä tilanteessa jne. Vaihdetaan heti- tilamaalla uudet ...
      Suosittelen ...

    • Anonyymi

      Paras optiikka liike on Silmäjaam Vana - Viru 11. Olen ollut kohta 20 vuotta asiakkaana enkä näe mitään syyttä vaihtaa liikettä.
      Laatu tuotteet hyvään hintaan!
      Asiakaspalvelu ja asiantuntemus huippuhyvää. Suosittellen kaikille!!!

    • Anonyymi

      Halvat ja hyvät silmälasit saa Tallinnasta 90km pohjoiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1632
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      423
      1111
    3. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      84
      1095
    4. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      68
      1005
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      185
      976
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      877
    7. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      645
    8. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      171
      634
    9. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      632
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      618
    Aihe