nyt alkaa taktikointi nakkisormen ja muiden toimesta miten kuohita hallalta valta pois. Huominen on ratkaisevapäivä kun äänestetään uusistä säännöistä. joilla yritetään sementoida eliitin valta ja omien buudeleiden vallassapysyminen.
HALLA VOITTI YLIVOIMAISESTI
nakkimukin-valta-romahti
391
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miltä tuntuu olla yhden asian puolue, jonka kannatus nousee täpärästi viiteen prosenttiin ja jonka kanssa mikään puolue ei mene samaan hallitukseen nykyisen rakastetun hallituksen jälkeen? Painitte samassa sarjassa KD:n ja RKP:n kanssa, muiden yhden asian liikkeiden siis.
Iloitsen siitä, että pellepuolueenne ampui itseään jalkaan.
Esimerkki Ruotsista:
Mielipidemittaus: Ruotsidemokraatit nousi Ruotsin toiseksi suurimmaksi puolueeksi
"Maahanmuuttokriittinen ruotsidemokraatit on noussut ensimmäistä kertaa Ruotsin toiseksi suurimmaksi puolueeksi maan tilastoviranomaisen SCB mukaan"
https://yle.fi/uutiset/3-9643124
Samoin tulee käymään Suomessa, koko Euroopassa ollaan kyllästytty tähän pakolaisperäiseen maahanmuuttoon.
"Kysely: Suurin osa EU-kansalaisista ei enää halua maahanmuuttoa muslimimaista"
http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005078491.html
Mitä enemmän vihreiden ja vasemmiston suosimaa pakolaisperäistä maahanmuuttoa, sitä enemmän sen vastustus kasvaa.
Sitä paitsi kaikilla puolueilla on pari "keihäänkärki" agendaa.
Kokoomuksella: raha, business ja varakkaiden etujen ajaminen.
Keskustalla: maaseutu ja maa- ja metsätalous.
Vihreillä: ympäristö ja luonto, tosin he eivät tajua sitä, että väestönkasvu tuhoaa ympäristöä kaikista eniten, ongelma on ihmisten määrä tällä pallolla.
Vasemmistoliitolla: sosialismi on lähellä sydäntä.
jne..
PS haluaa että Suomi pysyy rauhallisena ja turvallisena valtiona.
Suomeen ei kaivata seuraavanlaista toimintaa:
Tervetuloa Rinkeby
https://www.youtube.com/watch?v=XcjcpKY0hpo
Tervetuloa Ranskan lähiöön
https://www.youtube.com/watch?v=lHX5jsomq_U
Saarnausta Saksassa
https://www.youtube.com/watch?v=rrtfU-i4G1g
Te nillitätte, koska teidät jyrätään. Halla-ahon myötä Suomesta poistetaan vasemmisto ja maahanmuuttajat. Se suunniteltiin Suomen Sisussa 2000-luvun vaihteessa ja nyt se toteutetaan.