Nightwish maailmankiertueelle maaliskuussa 2018

Decades

Tätä on odotettu!!!

NIGHTWISH ALOITTAA LÄHES VUODEN MITTAISEN KIERTUEEN ”DECADES: WORLD TOUR” POHJOIS-AMERIKASTA

KOKOELMA ”DECADES” MAALISKUUSSA 2018

Nightwish palaa tauolta maaliskuussa 2018, kun yhtye starttaa yhdeksän kuukautta kestävän kiertueen ”Decades: World Tour” Pohjois-Amerikasta. Pohjois-Amerikan osuus kattaa yhteensä peräti 34 kaupunkia USA:ssa ja Kanadassa.

Kiertueella tullaan kuulemaan eritoten vanhempaa ja harvinaisempaa tuotantoa uudelleen sovitettuna. Tämä spesiaali settilista tehdään vain tätä kyseistä kiertuetta varten.

Kiertueen yhteydessä ilmestyy tuplakokoelma ”Decades”, joka julkaistaan maailmanlaajuisesti 9. maaliskuuta Nuclear Blastin kautta.

20

634

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EVVK_

      Ei olla odotettu.

      • älykästyyppi

        Jos sinua ei oikeasti kiinnostaisi, et olisi tällä palstalla.

        Yritä nyt älyhyypiö saada mahtumaan siihen rumaan kovaan kalloosi: Et voi kirjoittaa EVVK , kun kuitenkin kiinnostaa jatkuvasti roikkua täällä.


    • nostalgia1

      Minä ainakin odotan innolla Nightwishin tulevia Suomen konsertteja sekä toivon mukaan saadaan vielä kiertueelta DVD!

    • ThePharaohSailsToOrion

      Olispa mahtavaa, jos se sinfoniaorkesterikin olisi mukana isommilla lavoilla. Tuomas sanoi jossakin kommentissaan alkaneensa jo vähän lämmetä ajatukselle, joten saas nähdä...

    • jeesjeesjoo

      Mutta kunhan nyt Suomessa olis Hartwall konsertti eikä mitään paskafestareita...

    • viimeistäviedään

      Kuulostaa hyvin pitkälti jäähyväis-kiertueelta tämä Decades-rundi. Viimeiset keikat on valtavia stadion-mylläköitä ja lopuksi ilmoitetaan, että Vehicle of Spirit on löytänyt päätepysäkin. Holopainen toteuttaa uhkauksensa ja lähtee erakoksii Lapin erämaahan, Hietala jää eläkkeelle, Emppu jatkaa Brother Firetribea ja Floorilla jatkuu mamma-loma. Jukkahan onkin jo pois kuvioista ja muut tekee mitä tekee.

      • tuskinpa_vaan

        Just joo... Noita Tarjan aikaisia biisejä on varmaan pyydetty aika paljon esitettäväksi nyt kun Floor upeine äänineen on solistina. Mielenkiinnolla odotan mitä kappaleita he valitsevat...


    • FDSGHjssjjsd

      No sehän onkin vasta kahdeksas kokoelmalevy. Kahdeksan studioalbumia julkaisseelta bändiltä vähän liian mones. Ja varmaan tulee Tarjalta joku lätty samalla viikolla.

      • NiinMitä

        Kerropas tietämättömälle, mitä ne seitsemän edellistä Nightwishin kokoelmalevyä olivat.


      • Voipi_jäädä_kertomatta
        NiinMitä kirjoitti:

        Kerropas tietämättömälle, mitä ne seitsemän edellistä Nightwishin kokoelmalevyä olivat.

        Mä tiedän yhden... Highest Hopes - The Best of Nightwish vuodelta 2005, samana vuonna julkaistiin pelkästään Japanissa Bestwishes, sitä ei lasketa... Vanha levy-yhtiö Drakkar julkaisi 2004 Tales from the Elvenpathin vastoin yhtyeen tahtoa, kun Nightwish vaihtoi levy-yhtiötä, joten sitäkään ei lasketa. :D Muista virallisista kokoelmista ei löydy tietoa.


      • JebaJep

        Lokikirja, DPP:n jälkeen julkaistoin, vaan siinä oli kaikki levyt, ei sekalaisia biisejä.


    • ihanliikaa

      Tautinen aikataulu, 34 keikkaa ja vain 10 yksittäistä välipäivää ja nekin matkailuun.

      • outojapoistojatäällä

        Sama tahti kuin viime kietueella, ihan normaalia


      • ihanliikaa

        Aivan liian kova tahti laadukkaiden konserttien tarjoamiseen joka iltana. Laulaja voi vetää korkeintaan kaksi settiä viikossa äänen kärsimättä ottaen huomioon univajeen ja matkailun muut rasitukset. Raha on vienyt musiikin tekemisestä järjen yleensäkin.


      • hirsipävaan

        samaa mieltä Floor ei jaksa kun on pikku vauva Holopainen sadisti


      • jurrin_ykä

        "Floor ei jaksa kun on pikku vauva ja Holopainen on sat..."
        Jaaha siinä Tuomas-vihaaja näytti lapsellisen typeryytensä..

        Floor ei ole Anette, jolle koko Nightwishin pesti meni yli fyysisten resulsien. Toki Floorkin kärsi burnoutin bändinsä vetäjänä, mutta nyt on tilanne toinen. Anette päsähti paksuksi miten sattui ja loppu onkin laulajatteren historiaa vanhusten hoitoallalla.

        Olisi aika koomista mennä sanomaan Floorille; "etteks te ymmärrä Hanneksen kanssa, että rockelämä on kovaa siihen ei beibet kuulu". Floorille iän puoleen tuli lapsenteko aika ja fiksuna naisena hän valitsi siihen sopivan ajankohdan ja kumppanin. Kyllä Hannes ja Floor tietävät 100 varmasti mitä rockelämä on tuolla tasolla. Floorin virkasiskolla Sharon den Adel illa on kolme penskaa, eikä beibet ole estäneet montakaan keikkaa.

        Kun musiikki on työ- ja elämäntapa kuten Floorilla ja Sharonilla, lapset tehdään ja hoidetaan siinä kun tavallisten pulliaisten perheessä.


      • sallinappanahka

    • Flooronihana

      Näköjää wackenissa myös. Mahtaakohan olla yks pääesiintyjistä?

      • JebaJeb

        Parhaat/isoimmat esiintyjät, joihin järjestäjä luottaa eniten julistetaan yleensä viimeisenä :( Paska nakki siis NW:n kohdalla tänä vuonna. Iso lava joka tapauksessa ja vetää varmasti porukkaa kaikesta huolimatta.


    • Väljähtänytbiisikärpänen

      Uudelleen lämmitettyjä biisejä, ei kiitos ja ei.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      54
      1094
    2. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      17
      1079
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      871
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      87
      788
    5. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      747
    6. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      206
      640
    7. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      59
      631
    8. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      105
      627
    9. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      205
      619
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      99
      582
    11. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      265
      505
    12. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      102
      488
    13. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      73
      471
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      39
      434
    15. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      5
      418
    16. Aika on tuonut järkeä

      Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,
      Järki ja tunteet
      42
      413
    17. 32
      412
    18. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      47
      410
    19. Persut eivät uskaltaneet tulla ulos

      Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9
      Perussuomalaiset
      145
      393
    20. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      20
      363
    Aihe