onnea jussi

ramisisti

Nyt kun jussi pääsee valtaan niin verot laskee. Tämä siksi että jussi pistää mamut takasin sinne mistä tulleet.

14

384

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja_se_on

      juurikin hyvä niin.

    • 15tverot

      Täällä on siis vieläkin tyhmenpiä kirjoittelemassa... , miksi verot laskisivat jos perusoikeistopuolueeseen saadaan änkyttävä puheenjohtaja, vedetäänkö hallintarekisteri pois ettei rikkaiden miljardit pääse piiloon rakkaalta isänmaalta ja sen verottajalta?
      Mitä persut muutenkaan on saanut aikaan kuin myöntäillyt sipilää. orpoa tai ek:tä.
      Maahanmuutto on vaan niin ettei jaksa, ainakaan minun ongelma ole, vähän on näkynyt täällä hämeessä, enempi juopot ja takapihatupakkiämmät haittaa.

      • 20tverot

        No siks just kun soinilainen linja muuttuu. Ja muutkin uskaltaa sanoo mielipiteensä kuin timo.


      • Eipä_yksi_puolue

        ellei se ole SELKEÄSTI suurin kaikista, pysty ehtoja suoraan sanelemaan.
        Nyt kun tuli tiukemman linjan kannattaja ruoriin, niin jopas meni pupu pöksyyn Orpopojalla ja Sipilällä.


    • timollekivat

      Hävetä saa näitä persuja.
      Muuttuipa linja oikeaanäärilaitaan niin pannaan sosiaaliturvakin luxukseksi, mennään natoon ja erotaan euusta mutta lienee kuiteniin vain pienenvähemmistön kanta vaikka kovin suureksi persujen kannattajat sitä omaansa kuvittelevatkin siinä jytky huumassaan. joka sitten meni.

      • Opettele_oikeinkirjoitus

        ensin tai kirjoita vain selvinpäin.


    • Mitenonnyt

      Jaa-a: persuissa Halla-ahon rasistit ottivat vallan. ja jos jokju väittää, ettei herra Halla-aho ole rasisti, niin katsoo hänen kirjoituksiaan ja saamaansa tuomiota ko. aiheesta. Vaan itse asiahan on nyt se, että puolue hajosi, koska tolkun ihmiset eivät hallkiksen ja Huhtasaaren natsin touhua tue vaan ovat pienen ihmisen asialla.

      Miten on: kummassa puolueessa ovat Hämeenkyrön persut? Ovatko rasistien vai Elon sakissa? Ovatko EU-vihaajien ja valehtelijoiden, siis putinistien ja muiden ääliöiden vai hallituksessa Suomen asiaa ajavien puolella?

      Rasismi ei ole tervettä. Islamofobia, Halla-ahon tauti, on sairasta sekin. Että onnea vaan, Jussi...

      • Niinhän_se_on

        että äärikristityt ne enimmäkseen ovat viimeaikoina pommeja paukutelleet ja ihmisjoukkoihin kaahanneet sekä tulleet Suomeen eläteiksi...


      • onko_se_sitten

        Suomen asiaa syytää miljoonia euroja beduiinien perseeseen???
        Koskaan sieltä ei niitä rahoja takaisin saada.
        Sen sijaan lisää velkaa saadaan ottaa, että taas saadaan syytää uutta rahaa ihmisille, jotka ovat sössineet oman maansa asiat.


    • qåigfg

      Onnea Jussuf oha-Allah kieltämättä tarvitseekin. Kummallisissa unelmissa elitte jos koskaan piditte perussuomalaisia ihan oikeana puolueena.

      • Määrittele

        että mitä se "puolue" oikein tarkoittaa ?????


    • mulattimouhijärveltä

      22 persua petti äänestäjä,t heille JUSSI laittaa pallon jalkaan kunhan kaappaa vallan ja rupiaa keisariksi. Jussi ei kuvia kumartele vaan asiat rupee rulettaan

    • ääniperihmine

      Kovaa on ääriperseillä.

    • räxräx

      Jussi se räksyttää Brysselin oppositiosta. Ei haittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      462
      6574
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      186
      3907
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      109
      2521
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2040
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      137
      1424
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1315
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1166
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1095
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1089
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      45
      1028
    Aihe