onnea jussi

ramisisti

Nyt kun jussi pääsee valtaan niin verot laskee. Tämä siksi että jussi pistää mamut takasin sinne mistä tulleet.

14

396

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja_se_on

      juurikin hyvä niin.

    • 15tverot

      Täällä on siis vieläkin tyhmenpiä kirjoittelemassa... , miksi verot laskisivat jos perusoikeistopuolueeseen saadaan änkyttävä puheenjohtaja, vedetäänkö hallintarekisteri pois ettei rikkaiden miljardit pääse piiloon rakkaalta isänmaalta ja sen verottajalta?
      Mitä persut muutenkaan on saanut aikaan kuin myöntäillyt sipilää. orpoa tai ek:tä.
      Maahanmuutto on vaan niin ettei jaksa, ainakaan minun ongelma ole, vähän on näkynyt täällä hämeessä, enempi juopot ja takapihatupakkiämmät haittaa.

      • 20tverot

        No siks just kun soinilainen linja muuttuu. Ja muutkin uskaltaa sanoo mielipiteensä kuin timo.


      • Eipä_yksi_puolue

        ellei se ole SELKEÄSTI suurin kaikista, pysty ehtoja suoraan sanelemaan.
        Nyt kun tuli tiukemman linjan kannattaja ruoriin, niin jopas meni pupu pöksyyn Orpopojalla ja Sipilällä.


    • timollekivat

      Hävetä saa näitä persuja.
      Muuttuipa linja oikeaanäärilaitaan niin pannaan sosiaaliturvakin luxukseksi, mennään natoon ja erotaan euusta mutta lienee kuiteniin vain pienenvähemmistön kanta vaikka kovin suureksi persujen kannattajat sitä omaansa kuvittelevatkin siinä jytky huumassaan. joka sitten meni.

      • Opettele_oikeinkirjoitus

        ensin tai kirjoita vain selvinpäin.


    • Mitenonnyt

      Jaa-a: persuissa Halla-ahon rasistit ottivat vallan. ja jos jokju väittää, ettei herra Halla-aho ole rasisti, niin katsoo hänen kirjoituksiaan ja saamaansa tuomiota ko. aiheesta. Vaan itse asiahan on nyt se, että puolue hajosi, koska tolkun ihmiset eivät hallkiksen ja Huhtasaaren natsin touhua tue vaan ovat pienen ihmisen asialla.

      Miten on: kummassa puolueessa ovat Hämeenkyrön persut? Ovatko rasistien vai Elon sakissa? Ovatko EU-vihaajien ja valehtelijoiden, siis putinistien ja muiden ääliöiden vai hallituksessa Suomen asiaa ajavien puolella?

      Rasismi ei ole tervettä. Islamofobia, Halla-ahon tauti, on sairasta sekin. Että onnea vaan, Jussi...

      • Niinhän_se_on

        että äärikristityt ne enimmäkseen ovat viimeaikoina pommeja paukutelleet ja ihmisjoukkoihin kaahanneet sekä tulleet Suomeen eläteiksi...


      • onko_se_sitten

        Suomen asiaa syytää miljoonia euroja beduiinien perseeseen???
        Koskaan sieltä ei niitä rahoja takaisin saada.
        Sen sijaan lisää velkaa saadaan ottaa, että taas saadaan syytää uutta rahaa ihmisille, jotka ovat sössineet oman maansa asiat.


    • qåigfg

      Onnea Jussuf oha-Allah kieltämättä tarvitseekin. Kummallisissa unelmissa elitte jos koskaan piditte perussuomalaisia ihan oikeana puolueena.

      • Määrittele

        että mitä se "puolue" oikein tarkoittaa ?????


    • mulattimouhijärveltä

      22 persua petti äänestäjä,t heille JUSSI laittaa pallon jalkaan kunhan kaappaa vallan ja rupiaa keisariksi. Jussi ei kuvia kumartele vaan asiat rupee rulettaan

    • ääniperihmine

      Kovaa on ääriperseillä.

    • räxräx

      Jussi se räksyttää Brysselin oppositiosta. Ei haittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      130
      4667
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      70
      3300
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      104
      3176
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      39
      2621
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      28
      2312
    6. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      112
      1591
    7. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      49
      1126
    8. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      339
      1117
    9. 49
      862
    10. Mitä luulet mies

      Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin
      Ikävä
      55
      691
    Aihe