Keskusta, vähemmän kusta päässä

Väittäisin, että keskustalaisesti ajattelevilla ihmisillä on keskimäärin vähemmän kusta päässä. Se johtuu yksinkertaisesti siitä kun jalat ovat tiukasti maan kamaralla.
7154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nykyisistä puoluejohtajista keltaista nestettä näyttää olevan enemmän päässä mm. Orpolla, joka 2016 sai siitä syystä EFF:n palkinnon.

1Äänestä

olet se säännön vahvistava poikkeus keskustalaissa. Sinulla kuulemma jo Haminassa aina molemmat jalat tukevasti ilmassa. Sama nähty myöhemmin Inkeroisissakin.
Sipilä on siis puupakkauksessa ja Orpo bulkkikamaa.

Äänestä
  • "Sinun nämä kaikki lurituksesi kapista ovat todisteita siitä, että sinulla ei ole ainoastaan alhainen älykkyyden taso. Sinulla on selkeästi pakkomielle ja sinulla on myös selkeitä paranoidisia taipumuksia kun kuvittelet 24/7, että jokainen joka kirjoittaa herjaavasti kenestäkään kepuun liittyvästä olisi kapi.
    Tietenkin kiellät sen mutta sekin kuuluu paranoidisuuteesi sillä siihen liittyy vahvasti sairaudentunnottomuus. Mutta minkään tyyppistä järjellistä selitystä ei voi olla sillä, että kuvittelee jokaisen kepu-vastustajan olevan kapi. "" "

    M.O.T.

    Äänestä

Kusessa j paskassah kaltaisesi sisäsiittoiset kepulit yleensä muiden rahoilla pyöriikin. Tämän pyörimisen mahdollistaa maataloustuki-niminen sosiaaliapu, maataloustuen lisäksi kerätään joskus yritystukea taksikyytien, lumenkapioinnin tai maatalouskoneiden valmistukseen.

1Äänestä

Ei tuolle väitteellesi löydy perustetta, ainakaan keskustalaisten toiminnasta, Orpolla on pikkumiehen pissit päässä, mutta mitä muuta voi odottaa kokoomuslaiselta 135 cm pitkältä koulukiusatulta.

Äänestä

Aloittaja,+oletko+tähän+pissapäisyyteen+liittyen+tullut+ajatelleeksi,+mitä+yhteistä+on+Keskustapuolueella+niiden+paikkakuntien+kanssa,+joilla+menee+kaikkein+huonoimmin,+joissa+esim.+asukasluku+on+viime+vuosikymmeninä+kaikkein+voimakkaimmin+laskenut+ja+jotka+ovat+myös+suurimmat+valtionosuuksien+saajat?+Kyllä,+juuri+näillä+paikkakunnilla,+sellaisilla+kuin+Kemijärvi,+Posio+jne.,+on+valtuustoissa+aina+ollut+Kepulla+suuri+edustus.+Kemijärvellä+Kepulaisia+on+hieman+vajaa+puolet+koko+valtuustosta,+Posiolla+taas+huimat+70+%+on+Kepulaisia.+Näiden+molempien+asukasluku+on+reilussa+kolmessa+vuosikymmenessä+romahtanut+noin+40+%:lla,+ja+näivettyminen+sen+kun+jatkuu.+Ei+muuta+kun+sitkeästi+sinnitellen+kohti+lopullista+valojen+sammuttamista!

Äänestä
  • Puhun terveestä nupista, joka on keskustalaisesti ajattelevien tavaramerkki. Kyllä hengen valo alkaa ihmiskasoissa olla joko sammumassa tai saa mitä ihmeellisempiä muotoja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


PersMaissAUJombenJOHTO kirjoitti:

Väittäisin, että keskustalaisesti ajattelevilla ihmisillä on keskimäärin vähemmän kusta päässä. Se johtuu yksinkertaisesti siitä kun jalat ovat tiukasti maan kamaralla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu