Elikkä, ongelma on yllättäen alkanut kytkinpolkimen tärinä/väpätys sekä alaspolkiessa että kun laskee polkimen ylös. Tuntuu siis jalkaa vasten välillä selvempi tärinä ja välillä kevyempänä. Vaihteet vaihtuu hyvin, eikä kytkin mielestäni luista.
Onko kellään mitään ideaa mistä mahtaa johtua?
Tuntuu varsinkin kaupunkiajossa aika veemäiseltä ja pelottaa koska lagu taas jättää tien päälle. Hyvää kesää ja pitkiä hermoja ranskalaisten omistajille. Toki muillekkin!
Laguna 2 vm 2004 kytkinpolkimen tärinä!
4
205
Vastaukset
- kökkötraktorix
Uusi kytkinpaketti tarvitaan, tietenkin painelaakeri uusittava samalla. Rohkea rellukuski ajaa niin kauan kuin kytkin suostuu toimimaan ilman luistamista.
- Jepp_
Varmaankin osa kytkimen levyjousen sakaroista kulunut poikki. Ei siinä kauaa mene, kun painelaakeri menee kokonaan läpi ja lakkaa irrottamasta.
- Alkuperäinenkirjoittaja
Näinhän se on, pelottomasti tienpäälle ja hinausautoa soittelemaan tarpeen vaatiessa. En taida uusia kytkintä tuohon. Seuraavaksi varmaan hajoaa avainkortinlukija tai joku muu yhtä "halpa" korjattava.
- Lagunaonpsk
Lagunan kytkinpolkimen veemäinen tärinä lakkasi kuin seinään, vain alkaakseen tänään äkisti uudestaan. Erikoista että ajoin tänään päivällä viimeksi 250km ilman mitään probleemaa, ja äsken nyt yöllä kun starttasin niin kytkin meinaa touhuta ihan omiaan taas ja poljin väpättää taas jalkaa vasten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 978624
- 474249
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371488- 241460
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341199Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121170Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31862Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29837