Ketä veikkaatte, kenen kanssa Jaska palautuu Oulun torpan rappusille viimeistään kuukauden sisään ? Aussi ykkönen vai aussi kakkonen. Vaiko joku eläkeläis setämies naapurista, se rakkaista rakkain muru, jolla on aikaa paapoa vätystä kun aussi ykkönen tekee töitä. Aboriginaalirakas olisi myös mukava tempaus ja niin #Jäsminstyle
Aussien reissun tuliaismies
KukaOnUusinElämänrakkaus
241140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Aina uskollisen pahviSalen kanssa.....
Jaska tulee yksin ja kertoo, että mikään ei voisi olla paremmin ja ihanammin. Sama meno instassa jatkuu; kaipausta, aforismeja ja sitä yhtä tällä matkalla otettua kaverikuvaa Rikun kanssa kierrätetään joka viikko. Marraskuussa rakkaus kaatuu kuitenkin etäsuhteen mahdottomuuteen. Viininjuonti siinä vaiheessa jo alkoholismin kolmannessa eli täysin holtittomassa vaiheessa ja Jaska menee katkolle.
Jasmin palaa uuden rakkaan kanssa, johon lentopelkoisena tutustuu jo menomatkalla Perthiin Richardin luo. Rikke saa jäädä ja uusi mies sekoittaa taas Jasminin pään.
Haa, Aussi kolmonen palauttaa Jasson vintille.
Jäi mietityttämään, että onkohan Jassoo vallan edes menossa ykkösaussinsa luo vai tämän kakkosen nurkkiin.
Piru tietää muttei kerro, vaan pitää näätiä hysteerisinä,
etteivät saa monena yönä nukuttua, mutta nuppihoitolaan tais porhaltaa.
Kyllä siellä vintillä ketään tapaamatta hassuksi tulleekin, yöllä
painajaiset seuranaan. Perämeren aallotkaan ei lohduta, elämäänsä mokaannutta.
Jasmininko väität "nuppihoitolaan" porhaltaneen? Sinun juttusi vaikuttavat olevan laitokselta karanneelta....
No, tällä reissulla ei voi käyttää edellisen kuvia, Jaskan nykykondis on himpun tätimäisempi. Mutta onhan siitä jo yli vuosi :-D
Jaahas, täällä ne kouluttautuneet, kaikin tavoin parhaaseen A-ryhmään kuuluvat, keksivät juonenkäänteitä, kenenkä veikkaus osuu maaliin.....veikkaan pappakärppää.
Rike ei kerkee Jassua saattelemaan takaisin Oulun kottiin, on kiirettä firman hommissa koko kesän. Kenen luo lie Jassu on menossa kuukaudeksi, Derekkin?
Muistaako joku milloin Rikun maakuntakierros alkaa? Ehditäänkö Jaska nakata lentokoneeseen siä ennen? Riku ei huolinut siis Jaskaa mukaan, koska kaupparatsuillahan on uusi misu joka satamassa vai miten se menikään.
Nojoo, Rikun reissuaminen alkaa 3.7 ja ajoa paikkojen välillä ihan hemmetisti eli välillä ei kotona käydä ennen viikonloppua. Jaskako mukana, hah. Päivät ootella hotellissa ja illat ajoa seuraavaan etappiin. Todella hohdokasta elämää.
Luultavasti Jaskan visiitti ei kestä edes sitä kuukautta vaan vintillä ollaan taas kun kuu vaihtuu.
Onkos se edes lähdössä?
Jasmin on nyt lentokoneessa Hkiin ja jatkaa Singaporeen. Kyllä reissu on nyt totisinta totta! Hyvää matkaa & onnea Helgalle lomakuukaudesta!
No nyt on luxusta! Valkoviiniä Oulun lentoasemalla. Aika kallista tosin Jaskan matkabudjetille.
Pitääks aina olla alkoholia Jassun kuvioissa, rohkaisuako kaipaa, hehe.
Että päätä aletaan pehmittään heti kentällä, OMG! No, noita tollasii juntteja on joka lennolla, onneksi aina vaan vähemmän ja vähemmän, jotka aloittaa dokailun heti lentokenttäbaarissa. Niitä peräkammarin miehiä ja naisia jotka luulee et lennoilla dokailu kuuluu asiaan ja on niin coolia. Ei oo.
Alkoholisti ei voi olla juomatta, eikä lopettaa juomista yhtäkkiä, voi tulla darra/ vieroitusoireita.
"Crocodile Dundee" Paul Hogan on ilmeisesti vielä vapaa mies:
http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-3999980/Paul-Hogan-77-unrecognisable-Crocodile-Dundee-star-jets-Sydney-troubled-teenage-son-Chance.html
Se ei letkutissistä piittaa.
sinä se Jassun ottaisit jos se vähän vihreää valoa vilkuttaisi, eikös. No onhan sinulla harrastus
Jaskan puolen vuoden asuminen Perttulassa kutistunut yhteen kuukauteen, vaan kenen luona se oikein loisii? En usko et Riku päästää sitä enää patiolleen asumaan mutt onko matkan tarkoitus päästä norkoileen Rikun kulmille? Olis kyllä taas niinmuah munelämää muntyyliin tollanen stalkkaus.
Sitä voit Oulun valoisassa yössä miettiä, kun ei sinulla taida olla muuta elämää. Tämä keskiyön aurinko teettää yhdellä jos toisella, yhtä sun toista...pakenen tunturiin, öitä
Siltikin Oulun kohukaunotar käy sinulla syvälle sieluun, voi että.
Tässä on useampi vaihtoehto. Rikun luo matkustaa (epätodennäköisin), Derekin luo, siis sen Rikun bestiksen, jota Jasmin ohimennen sutaisi tai Singaporen lennoilla on lentopelkoinen löytänyt uuden lohduttajan. Voi se olla joku muukin, herra X .
Odotetaan kenen kuva instaan ilmestyy. Kuvaa Rikusta jäällä ei tällä kertaa kelpuuteta.