Palstalla mainittiin homesairauksien

56568923332657

rinnalla myöskin sähköyliherkkyys. Onko mitään tietoa siitä, ovatko epileptikot ( paljoneri asteista ja laatuista epilepsiaa ) herkkiä sähkölle. Epilepsia on aivosähkötoiminnan häiriö. Voisiko siis sähköjohdot, voimalinjojen lähellä asumiset, vaatteiden silittäminen, TV:n katselu, nettiin kirjoittaminen ja nettiselailu aiheuttaa epileptistä oireilua niille, jotka pitävät itseään sähköyliherkkinä.???
On olemassa erittäin herkkiä ihmisiä, joiden hermosto huomaa pienimmätkin muutokset, kuten lämmön vaihtelu, kosteuden vaihtelut, äänen muutokset jne. Suurin osa ihmisistä on vaan niitä synnynnäisiä kovanaamoja, joiden hermosto ei ole niin yliherkkä.

Paljon on ihmisiä maailmassa, jotka ovat muuttaneet metsään. Siperian ja Kanadan metsissä asuu tavallaan jopa erakoituneina ihmisiä melko alkeellisessa asumuksessa, mutta he ovat tyytyväisiä oloonsa ja voivat paremmin. Saavat hyvin nukuttua ja unirytmi on okei luonnonmukainen. Raitis ilma, ruoka yksinkertaisempaa, ei turhia kamoja lähellä,....sähköjohtojakaan ei mene kaikkien näiden ihmisten puusta valmistettuihin noin kymmenen tai viidentoista neliön mökkiin. Valon he saavat kynttilästä, tosin joillakin on aurinkopaneelit katolla. Ruoka tehdään puuhellalla, josta sitten mökki saa lämpöä. Lämmitin on yleensä puilla lämpeävä pieni rautatakka.

Ko ihmiset asuvat kaukaa yleisistä teistä, kaukana sähköjohdoista ym härpäkkeistä. Kaupoissa ei juosta kuin joskus. On jopa sellaisia , jotka elävät täysin omavaraisesti metsästämällä ja kasvattamalla kesäaikaan omissa kasvihuoneissaan, pienissä sellaisissa juureksia, kasviksia jne.

Mutta hi,...tämä maailmanmeno nyt kun on niin kaupallistunut ja materialisoitunut, niin olemme saaneet mainonnan kautta ja tämän kiireisen ahneen elämäntyylin kautta sisäämme stressin, joka seuraa meitä hautaan saakka mikäli emme hae lääkäriltä lääkkeitä yhteiskunnan aiheuttamiin oireisiimme, kuten verenpaine, sydämentykytys, unettomuus, lihavuus, sokeritauti, neurologiset oireet, ym. tai mikäli emme muuta luonnon keskellä kauas tästä hullusta hiirepyörästä ja hulinasta ja pankkien elättämisestä niin kuin roinan keräämisestä.

Nyt lopettelen,...täytyy mennä latomaan polttopuut liiteriin niin, että ne kuivavat muutaman vuorokauden sisällä. Oikein kiireisiä ja rahanmenontäyteisiä hetkiä teille kaikille sinne kaupungin vilskeeseen kouristuksineen, sydämentykytyksineen,...olen ihanassa hirsimökissä, pienessä ja nautin suunnattomasti, sillä ei sähköä ja juomavesikin keitetään täällä. Mutta kaikki mitä tarvitaan on. On lämmin, on hyvä hengittää jne.

2

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "-- olen ihanassa hirsimökissä, pienessä ja nautin suunnattomasti, sillä ei sähköä ja juomavesikin keitetään täällä. Mutta kaikki mitä tarvitaan on. On lämmin, on hyvä hengittää jne."

      - Milläs se sun tietokonees siellä toimii, uteliaisuuttani kysäisen.

    • seniorioireilija

      Ei kiinnosta ketään tämä tarina. Turha tulla valehtelemaan tänne. Nauti valheistasi ihan omissa oloissasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      24
      4772
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3553
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3444
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      20
      3350
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      123
      2950
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      28
      2690
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      14
      2370
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2360
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2185
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      33
      1774
    Aihe