Vouti vei Harrikkarahani

VarastankoTaasOmenoita

Saako oikeasti vouti viedä palkkarahat tililtä? Olin säästänyt neljä vuotta palkkarahoja ja nyt ne on mennyt. Kuulemma kaikki aiemmat Jallun ja Kallen tilausmaksut oli ulosotossa ja lisäksi lähikaupan lasku, kun hain sieltä hookoon sinistä piikkiin.
Kova tinki oli säästää 8€/pvä. Ajattelin, että elämä alkaa viimeinkin hymyilemään vuosien jälkeen. Neljä vuotta Sörkässä jatketusta omena- ja luumuvarkaudesta teki musta kyllä kovan jätkän. Ei ole yhtään tatuoimatonta raajaa. Respektii!!

4

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YxTyttö

      Elämä opettaa Kurko.

      • Horistelija5

        Käytkö kuumana Kurkoon? Joko on farkut kuin kalarepun pohja?


      • KakkosPytty
        Horistelija5 kirjoitti:

        Käytkö kuumana Kurkoon? Joko on farkut kuin kalarepun pohja?

        Kuka ei kävis kuumana, funtsi vähä.


      • Jutustelija1
        KakkosPytty kirjoitti:

        Kuka ei kävis kuumana, funtsi vähä.

        Komppaan kurko on motopalstan kingi ja yksi harvoja palstalaisia joilla on rautainen kokemus lentämisestä esim. Hawk:illa ja Horneteilla tyyppikoulutus.

        Mutta aloittajalle tiedoksi että ulosottomies voi todellakin viedä kaiken mikä menee yli 1200€ eikä sille juuri mitään voi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6178
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5657
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1808
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe