Soini jatkaa ulkoministerinä!!

Luotettavat lähteet kertovat, että seuraava hallitus on Keskusta, Kokoomus, Kristilliset, RKP ja soinilaiset perussuomalaiset.

Tämä tietää vahvaa hallitusta.
5172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On tämä kai teoriassa mahdollista. Silloin soinilaisten tulisi kai jatkaa täysin omana eduskuntaryhmänään ja he tulisivat erotetuiksi persupuolueesta. On aika vaikea kuvitella, että Kepu ja Kokoomus lähtisivät näin outoon kuvioon kaiken nähdyn jälkeen. Persujen hajoaminen kahtia on toki sinänsä jopa todennäköistä. He joutuisivat perustumaan oman puolueensa, koska nykyinen peruspuolue on ihan laillisesti valitun mamuvastaisen porukan käsissä. Ehkä syntyy joku vanhakantaisten perussuomalaisten uusi puolue Soinin johdolla.

Äänestä

Soinin positio muutettiin viime hetkellä
ulkohuoneministeriksi

Soini kasvatti puoluettaan päästämällä matuja maahan, mitä tapahtuu nyt, mikä on ulkohuoneministerin kohtalo
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg221792#msg221792

Timo Haapala valittu pääministeriksi
http://mvlehti.net/2017/06/12/paivan-kuva-islamofobi-fanaatikko-kiihottaja-ja-halla-aholainen/
http://mvlehti.net/2017/06/10/ilta-sanomien-haapala-murtui-rinnastaa-perussuomalaisten-valinnat-hitlerin-voittoon-saksassa/

Haapala voitti tiukassa kepun kekripäivien äänestyksessä Matti Tuppeensahattu Vanhasen ja tämän ehdokkaan Kempele-Sipilän joka keskittyi copypaste-lausuntojen antamiseen http://mvlehti.net/2017/05/23/paivan-kuva-juha-sipila-shokissa/

Haapala aloittaa hallituksen muodostamisen heti kun ehtii

Suurimmat hallitusneuvottelujen ongelmat tulevat olemaan ihmiskäsityksessä
Stubbilta on pyydetty asiantuntijalausuntoa työnimenä
Onko maahanmuutto rikkaus, ei mulla muuta

Lausunnon odotetaan valmistuvan ennen aikojaan

Äänestä

Siihen nähden, että Sipilä ja Orpo totesivat jo lauantaina varsin rehvakkaasti, että hallitusyhteistyön jatkaminen persujen kanssa on vaikeaa, pitäisin mahdollisena, että persujen jakautuminen kahdeksi eduskuntaryhmäksi oli "tiedossa" jo ennen puoluekokousta. Uuden "SKYP:N" koosta riippuu, tarvitaanko apua kristillisistä ja RKP:stä.

Äänestä
  • Siinä mielessä totta että tämä uusi "SKYP" tulee olemaan todellinen joo-joo miesten ja naisten puolue. Oiva pikkupuolue siis hallitukseen.

    Äänestä

  • OikeistoSosDem kirjoitti:

    Siinä mielessä totta että tämä uusi "SKYP" tulee olemaan todellinen joo-joo miesten ja naisten puolue. Oiva pikkupuolue siis hallitukseen.

    Takiaispuoluettako tarkoitat? Soinihan letkautteli sellaisista jotain soinimaista...oppositiossa...


    Palstoilla muuten näyttää olleen olettamaani enemmän persuja. Heidän puoluekantansa on nyt vain tullut kirjoituksissa korostetusti esiin persukatkeruutena.
    Luulin aiemmin niitä enimmäkseen kepulaisiksi.
    Saattoivat kepulaisuuden varjolla ratsastaakin käyttäessään mitä rivointa kieltä. Vaikka kyllä kepulaisetkin sen osaavat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


S24uomlaineN kirjoitti:

Luotettavat lähteet kertovat, että seuraava hallitus on Keskusta, Kokoomus, Kristilliset, RKP ja soinilaiset perussuomalaiset.

Tämä tietää vahvaa hallitusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu