Kun onnistui viemään Persut oppositioon!
Ei siinä kauan nokka tuhissut mestarilla
zxzxzxzxzxzxzx
15250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Oletko idiootti? 😂
Keput ja kokkareethan ne meni sinne.
Ja tilalle hallitukseen tulee rkp ja vihreät joko heti tai uusien vaalien jälkeen. Ja sitteen maahanmuuttopolitiikkaa taas löysennetään.
Hyvin sä vedät, "mestari"!.
Ei Halla-aho edes hallunnut jatkaa hallituksessa. Siihen "Mestarin" pää ei olisi riittänyt.
Mestari Allahallah-ahallah toi voiton kotiiin. Kiitos Mestari!
Kuuma, liukas pyllyni odottaa Sinua! Annan vain Sinulle, oi Mestarini Allahallah-ahallah!
Rakkaudella
PervoPerttisi
Halla-Ahon on iskettävä välittömästi valehtelevaan kokkare- ja kepukenttään. Kokkareiden ja Kepun paskapuheet on paljastettava. Kepulaisten pitäisi ruveta tekemään yhteistyötä demariden kanssa ja potkaistava kokoomus Sipilän ohella oppositioon.
Parempi oppositiossa kun kokkareiden ja tuki-Taavien nöyränä renkinä. Halla-Jussi piti Sipilän ja Orvon polvilleen, nämä koijarit joutuivat näyttämään mitä paskiaisia todellisuudessa ovat, he peruivat yhdessä jo hallitusneuvotteluissa aikaisemmin sovittuja lupauksia ja niinpä koko tunkio kaatui.
Ettekste nyt ymmärrä että kun nyt vihreät ja demarit pääsevät tekemään tuhojaan, niin kahden vuoden päästä persut saanee todellisen pommin? Sen on pakko käydä niin koska kansa vedetään kuiviin mokutuksella. Jos ei käy niin, tämä kansa on alistunut tuhoonsa.
Sipilän ongelma toivottavasti on että hän ei saa vihreitä eikä demareita hallitukseen
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg221841#msg221841
Sipilä: Jätän hallituksen eronpyynnön
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/3546923/Perussuomalaisten Packaln Ilman presidentin lausuntoa hallitus olisi jatkanut
toisaalta pääsee vähemmän kun ei tarvitse kärsiä Soinin naamasta mediassa
ja hänen lässylausunnoistaan voi ilman somea naureskella - lähinnä hihaan - hallituksen toimia
ilman että kokisi olevansa vastuussa äänestettyään soinisteja niiden jallittaessa
- taitaa olla aika sillai tosikko ja osaamaton toi halla-a.
Elämänkokemus puuttuu. Ja Se haittaa !! Se Ei ole käyny armeijaa, ei kai ole ollu töissä missään ??? Ei ole Nähny ihmisiä kahvihuoneita, duunareita, kusipää pomoja , jne ?? On Laitostunut opiskellessa ja brysselissä ? Kun se ei osaa neuvotella.
- Neuvottelu on se osaamisen taito, jota eri puolueet tarvitsee.
Jos toi halla-a alkaa keisariksi pienen äänestys voiton jälkeen jo, niin olisiko ymmärrys heikko ?
- Entäpä se ajatus, puolueen johto brysselistä käsin, taitaa olla tosi taavi tai heikko ajatuskyky? heikko ymmärrys, tms ? Ja vastuu on myös H.A. äänestäneillä !!!
- Jo näillä näytöillä Ehdotan uusia puolue johdon vaaleja, jossa persut nopeaan äänestää kyvykkäämmän johdon persu puolueelle !!
( - Toivottavasti olen väärässä, mutta jo nämä näytöt minulle alkaa riittää !!!).
Vai miten on ? - kertokaa mikä olisi se idea ? Miten persut kehittyy uskottaviksi ?
Hallituksesta poistuminen oli mielestäni suurta typeryyttä !! Oppositiosta ei onnistu mikään..
Ja mitä on esittää enne seuraavia vaaleja, miten persut saa ääniä oppositiosta ? Ja Kun puoluejohto istuu piilossa bryselissä ?!!! - tässä on TODELLINEN OSAAMISPULA !!!!
- Noiden kokoomus kepu rosvojen idea on pitää valta omissa käsissä, siinä ei persut paljo paina,
Ahneus kun on kepuli kokoomus Jumala!
tää oli odotettavissa..hei haloo tsekatkaa nyt ihan oikeesti puoluejohtoa..ei helvetti mitä skeidaa persut on mennyt valitsee siis mitä he oikein ajattelee...sentään Timo oli sentään joka tiesi missä voi jotenkin vaikuttaa vaikka joutuu välillä tekemään myös kipeitäkin myönnyksiä niin kuin muutkin hallitus puolueet...mielenkiinnolla odotan kuka on se ykkönen oppositioton äänekkäin huutaja...mut nyt niillä sanomisilla ei enää mitään painoarvoa......veikkauksia vaan!
Onneks läsä tajus, ett jos lähtee mukaan pj. kilpaan, turpaan tuloo ett läskit lähtöö. Nyt saatii persu tonne 'muut' tasolle.
H-A on täysin kykenemätön tiimipelaamiseen. Sehän tässä se suurin ongelma on. Ei mikään maahanmuutto tai typerät kirjoitukset. Kaverilla ei vain ole yhtään sosiaalista pelisilmää. Se on toiminut interwebissä muiden vastaavien lahjattomien keskuudessa mutta ei se täällä oikeassa maailmassa, missä on oikeasti älykkäitä ihmisiä vastassa.
Ehti se Olla yhden (1) päivän hallituspuolueen puheenjohtajana. Hieno saavutus!
Nyt sitten on opposiittiopuolueen johtaja kunnes saa selkäpuukosta Soinin tapaan.
Oppositiossa räksytys loiventaa hieman kannatuksen alamäkeä, mutta vaalitulos on 5-8 paikkaa.