Rotta kaksikko Soini-Sipilä

Siinä se on, otsikossa tiivistetysti.
12114
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Rasisti-persuilla ottaa koville, itse ryssivät jopa puoleen hajalle, ja sitten pitää muita syyttää omasta tyhmyydestä.

1Äänestä
  • Nämä kokoomuksen apupojat lähti..Sinäkin kieli kokomusperseesssä.

    Äänestä

  • Äänestän varmasti Persuja seuraavissa eduskuntavaaleissa. Soinin puoluetta en olisi äänestänyt.

    Suomi eroon EU:sta. Ette mahda mitään. Otetaan Väyrysen puolue apuun.

    Lisäksi perustetaan uusi, keskiluokkaan vetoava puolue. Sille on huutava tarve. ääniä on jaossa nyt sadoin tuhansin.

    Keskiluokka on kaikkein eniten kärsinyt globalisaatiosta sekä EU:sta. Eiköhän noilla saada sellainen enemmistö, joka kannattaa EU-jäsenäänestystä - siis kansanäänestystä.

    Työ on aloitettava heti.

    Onko kenelläkään ehdotuksia uuden puolueen ohjelmaksi?

    Äänestä

Soini ja Sipilä junaili..Säilyy maakuntamalli ja Soinin hillotolppa!

1Äänestä
  • Muistakaa mollata Soinia aina. Hän nimittäin pyrkii suurlähettilääksi Lontooseen.
    Ei tuollainen kääryle voi hoitaa mitään vaativia tehtäviä. Vie puoli tuntia, että avustaja saavat ukon nostettua sängystä ylös.

    1Äänestä

  • jytjyjyjyyt kirjoitti:

    Muistakaa mollata Soinia aina. Hän nimittäin pyrkii suurlähettilääksi Lontooseen.
    Ei tuollainen kääryle voi hoitaa mitään vaativia tehtäviä. Vie puoli tuntia, että avustaja saavat ukon nostettua sängystä ylös.

    Se myisi vakka Suomen!

    1Äänestä

  • soini maksoi sipilän suikkari eiku suihkarin löpöt.....ja joku liimasi erokirjeen juhan käteen että teatteri jatkui.
    suomen kansaa pissatetaan kun mätää kukkoa kumpaankin silmään.
    t.nyt vietiin sauliakin

    Äänestä

Todelliset koijarit ja pelimiehet ovat Demareita ja Vihervasureita. Kyllä nyt harmittaa, kun valta meni sivu suun.
Suomi nousee, hyvä hallitus olette tehneet miehen työn !

Äänestä
  • Mikä se miehentyö nuija?? Lääkeomavasatuu ja lääkeleikkaukset?

    Äänestä

  • Miehen työn, mistä noita idiootteja sikiää. Toinen toistaan paskempia hallituksia, nykyinen ajaa tämän maan konkurssiin. Pääasia että itsellä on talous turvattu ja juksupojan roolissa lisää tulee. Mitä enemmän riistävät sitä paremmat bonukset. Maalla, eikä kansalla ole väliä. Edesvastuuttomia lakeja, toiselle junaillaan laillinen veronkierto, toisisilta otetaan se vähäkin pois.
    Sipilä on käänteinen Robin Hood ja hänen sopulinsa komppaavat.
    Me annamme sen tapahtua, vikaa on myös meissä.

    Äänestä

Soinille on ostettava nosturi; saadaan nopeasti ukkoa liikuteltua ja käänneltyä. On ottanut
Trumpilta oppia, osoittelee sormella ja suu mutruilee.

Äänestä

Petossoinin isokitahymy hyytynyt? Nyt meni pressatuuraajanvirka.. Miksi voi olla ulkoministerinä puolueeton luopio??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SSrotat kirjoitti:

Siinä se on, otsikossa tiivistetysti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu