Kysymys Vasureille

Olen tässä nyt pari päivää ihmetellyt vasurien ilakointia mahdollisuudella, että Perussuomalaiset olisi korvattu hallituksessa yhdistelmällä KD-RKP.

Jos nyt jätetään maahanmuuttokysymys sivuun, niin kuvitteleeko joku teistä, että kokoonpano Kesk., Kok., KD, RKP olisi tehnyt vähemmän oikeistolaista politiikkaa kuin edeltäjänsä?

Vai onko niin että ainoa asia mikä teitä kiinnostaa on maahanmuutto?
688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vai oliko se ainoa asia mikä Harhaahoa kiinnosti. Siinä ei eläkeläiset tai koulutus paina mitään kun umpimieliset alkavat purkaa ahdistustaan hallituksessa..

Äänestä

Timo joskus lohkaisi.......vihreitten puisto-osasto,ja sitä se todellakin on

Äänestä
  • Taitaa olla Timoa vanhempi lause ja puoluekin meni metsään..

    Äänestä

Ei viherkommareita kiinosta kuin kun Suomen Islamoiminen kehitysmaamuslimeilla ja niiden Suomalaisten haukkuminen fasiteiksi, natseiksi ja rasisteiksi jotka eivät ole samaa mieltä. Kannattaisikohan tämän Soininveljen muuttaa vaikka Bradfordin kaltaiseen kehitysmaamuslimi onnelaan .....

Äänestä
  • Persujen sössimä maahanmuuttopolitiikka on pahasti rikki....

    Äänestä

  • 111001010001 kirjoitti:

    Persujen sössimä maahanmuuttopolitiikka on pahasti rikki....

    Yksinkös ne sen tekivät ?

    Voimapersoonia todella, samaa sarjaa kuin V-liitto vaalikeskusteluissa ja vaatimuksissa. Nostavat koko planeetan vain kahvat nostoon puuttuvat, ohjeet sekä vetoon että saksaukseen ovat Marxin-Engelsin urheilukirjasta. Mutta "Lubbe" tarvitaan aina kun maailmaa muutetaan ja se on löytynyt ykkösnollien nimittämänä olemattomista persuista. Kas kun niitä ei enää hallituksessa ole. Mutta Kepun ja Kokkareiden myllyt jauhavat uutta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kasvisliemikuutio kirjoitti:

Olen tässä nyt pari päivää ihmetellyt vasurien ilakointia mahdollisuudella, että Perussuomalaiset olisi korvattu hallituksessa yhdistelmällä KD-RKP.

Jos nyt jätetään maahanmuuttokysymys sivuun, niin kuvitteleeko joku teistä, että kokoonpano Kesk., Kok., KD, RKP olisi tehnyt vähemmän oikeistolaista politiikkaa kuin edeltäjänsä?

Vai onko niin että ainoa asia mikä teitä kiinnostaa on maahanmuutto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu