mustisjakateellinen

mikäonoikein

exän uudelle vaimolle. en ole päässyt irti ja jos ne menevät naimisiin niin mitäs sitten. pitäisi vaan irtaantua. eihän se minun elämään vaikuta vaikka se suhde muuttuisi hyvään tai huonoon suuntaan. olivat naimisissa tai ei. mutta myönnän. ahdistun aina kun näen he yhdessä. ja vaikka tulevat erikseenkin vastaan niin nousee kateus ja katkeruus mennyttä. mulle valehdeltiin tökerösti:( mutta olen päässyt jo eteenpäin. hyväksyin että en voi menneelle mitään. ketään en voi muuttaa. hyväksyn , mutta koen suurta ahdistusta. jos näen nuita. sen takia, että olen yksin, yksinäinen, asun yksin, haluan oikean rakkauden.
ovela olet, petturi. tarvitsisit hoitoa. olet sairas ukko. et ansaitse sitä naista joka sulla nyt on. et todellakaan. se on liian hyvä sulle. aivan liian hyvä sulle.
voi että kun tulisit luonnollisessa tilassa mua vastaan, niin vihjaisisin sulle kyllä jotakin. tunnen myötätuntoa sinua kohtaan, avovaimo.minä olisin pannut heti pelin poikki jos olisin tiennyt että tolla tyypillä on muu/muita....pelkään että olet niin ton ukon pauloissa että uskotko minua.
ja minä pelkään tuota miestä että hän alkaa vainoamaan minua jos kerron.... hankala tilanne.mutta ansaitsisit kyllä ihan oikeasti tietää....

1

345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yötä

      Miksi olla mustasukkainen noin paskamaisesti käyttäytyvästä miehen vaimosta?Itseä kyllä ennemminkin säälittäis, oo vaan onnellinen ettet itse joutunut siihen rooliin. Ja jos siltä tuntuu ja saat helpotusta, niin käy vaan kertomassa totuus uskokoon tai olkoon uskomatta, mut varmaan ainakin herää vähän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3505
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      2720
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      118
      2662
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      2338
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      77
      1742
    6. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      16
      1717
    7. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      50
      1668
    8. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1616
    9. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1325
    10. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      141
      1312
    Aihe