Suudelma, on se sitten kuuma, kostea, märkä, hellä, kiihkeä, pitk tai lyhyt, suule tai poskelle, kenties kädelle mutta myös pyllylle tai ihan minne vaan , milloin vaan, missä vaan, miten vaan, on yksi niistä perusasioita joista ei voida kiistellä mutta josta puhutaan, väitelläänkin ja vastauksia on hyvin monia.
Suuteleminen kuuluu kahden ihmisen väliseen kanssakäymiseen ja se voi olla tapa, mieltymys, herkkä hetki, rakauden osoitus, kiintymyksen kaunis kukkanen, lämmin kiitos ja monia muita hetkiä, jotka antavat lähes aina hyvän ja positiivisen tunteen, mieltymyksen ja lämpimän olon.
Suudelmat ovat osa meitä ja meidän pitäisikin ehdottomasti paljon enemmän pusailla, näyttää tunteita ja osoittaa kiintymystä, rakkautta, lämpöä ja mikäs sen hienompaa ja aistikkaampaa kuin huulten leikki, kielten kosketus, lämmön tunne.
Kosketelkaa toisianne, sanoi jo Frank Pappakin, mutta suudelkaa ihmiset toisianne, se jos mikä on tärkeää!
Suuteleminen on perusasia
3
1801
Vastaukset
- man-legally
ILMAN MUUTA SITÄHÄN SE ON
- NoitaNainen
Suudelma, mutta ei mikä tahansa vaan pitkä tunnusteleva kosketteleva leikkivä härnäävä kiusoitteleva, huulten kuuma liekki, kielten tulitanssi, aistien palo. Hidas tai nopea, hellä tai raju. Huulten kosketus kaulaan, niskaan, korvan taakse, suupieliin. Huulet vasten huulia, raollaan, juuri ja juuri koskettavat toisiaan, tunnet vain hengityksen. Ja aistit ovat auki varpaisiin asti.
- Ichauch
NoitaNainen kirjoitti:
Suudelma, mutta ei mikä tahansa vaan pitkä tunnusteleva kosketteleva leikkivä härnäävä kiusoitteleva, huulten kuuma liekki, kielten tulitanssi, aistien palo. Hidas tai nopea, hellä tai raju. Huulten kosketus kaulaan, niskaan, korvan taakse, suupieliin. Huulet vasten huulia, raollaan, juuri ja juuri koskettavat toisiaan, tunnet vain hengityksen. Ja aistit ovat auki varpaisiin asti.
Se virittää, herättää, saa aikaan sähköisen ihanan tunteen koko vartalolla.
Se on parempaa. kuin seksi. Pitkä kiihkeä suuteleminen esileikkinä on mukavaa, lievästi ilmaistuna.
Huh huh tätä kevättä!
;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1454045Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville643720Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123004Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1202601- 1782275
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa321584Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka491457- 541282
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161070Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1111065