Windows 10:llä jo yli 500 miljoonaa käyttäjää
http://www.iltalehti.fi/digi/201706142200207329_du.shtml
On se Windows 10 kova
8
229
Vastaukset
- kova-kuin-kivi
Totta luvut kertovat kaiken.
- hrh35665
Kärpäsetkin pitävät jätöksistä ja niitä on miljardeja.
- Tulisitte_Jo_Järkiinne
On se vaan katkera pala linukshihhuleille - edelleenkin.......†
- jo.8v.järjetöntä.soopaa
Tulisitte_Jo_Järkiinne kirjoitti:
On se vaan katkera pala linukshihhuleille - edelleenkin.......†
Kaikkien ei kannata puhua mitään aiheesta "Tulisitte_Jo_Järkiinne " koska se tuntuu olenan mahdotonta.
- dfghdfghdfghdf
Windows käyttäjien määrä korreloi uskonnolisten määrän kanssa monessa valtiossa. Teknisesti moni Linux jakelu on parempi, on modernimmat tiedostojärjestelmät, ovat nopeampia ja kevyempiä, on vaihtoehtoja joka asian kuten desktopille ja ohjelmat ladataan turvallislita palvelimilta. Linux jakeluita voi helposti tuunata mieleisekseen ja bugeja itsekin korjata.
- miljardi_linux_käyttäjää
Onhan androidilla jo yli miljardi käyttäjää, ja kyseessä on Linux-distro. Androidin suosio osoittaa, että kyllä mikä tahansa linux-distro voi menestyä, kunhan sen kehitykseen käytetään riittävän paljon määrärahoja.
Google tekee liikevoittoa 14mrd vuodessa, ja käyttää myös androidin kehitykseen 1000-kertaisesti enemmän rahaa kuin mitä Canonicalin koko liikevaihto on. Kyseessä ei ole ubuntun kaltainen matalan budjetin räpellys, vaan paljon parempi distro jolla luonnollisesti on paljon käyttäjiäkin.
Matalan budjetin amatöörimäiset räpellykset sen sijaan eivät houkuttele paljoa käyttäjiä vaikka olisivat ilmaisia käyttää.
- jossain-vaiheessa
Windows 10 käyttäjiä tulee lisää, kunhan pääsevät 7 pois.
- aslakkialatölviöstä
Minulle on ihan sama kuinka monta Windows 10ä on maailmalla.
Minulle riittää ne muutamat mitä minulla on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43673SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933589Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283320Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713291Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251758- 311506
- 321461
- 861355
- 151303