Sinivalkoiset voi nyt siirtyä perussuomalaisiin

rintamalinja

Sinivalkoisen rintaman kannattajat ovat jo pitkään odottaneet aktiivista kanavaa jonka kautta voisi toimia poliittisesti ja päivän politiikassa. Nyt tuo aika on koittanut kun ns. historiallinen aikaikkuna on auennut perussuomalaisissa. Tätä tilaisuutta ei kannata olla käyttämättä. Vetoan, että kaikki sinivalkoiset, isänmaaliset, kansallismieliset ihmiset harkitsevat siirtymistä PS- puolueen riveihin.

11

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ValkoSini

      Olavi Mäenpää odottaa edelleen anteeksipyyntöä Jussi Halla-aholta, joka pilkkasi blogissaan Mäenpäätä, siitä kun hän keräsi vierailtaan Suomen Sisulaisilta, kolehdin, tarjoamistaan kekseistä.
      Myöhemmin selvisi, että Mäenpää oli saanut tarjoilun Turun kaupungilta.

    • Keihäsleppä

      Olavi on poliittinen raakki, jolle tyydytystä antaa nykyään vain persujen hajaannus ja Waltsun seksikäs pylly.

      • ikipietulainen

        Niinpä, taisi olla se suhde syynä, että Turun Ollille tuli yllätyspudotus politiikan roskaämpäriin.


      • 1111122222

        Oletkos pietu noin katkera kun ite olet lentänyt pihalle joka paikasta.


      • Gegel

        Niin tai näin, mutta Mäjenpää on joka tapauksessa politiikan roskiksen vakioasukas.


    • Hieno.juttu

      Puolueethan voisivat yhdistyä. Nimilyhenteeksikin tulisi sopivasti SIVARIPERSU.

    • veteraanipanija

      Tietääkseni Persuissa ei ole koskaan ollut homoja, joten turkulaiset Olavi ja Waltteri jäävät rannalle ruikuttamaan

    • asialinjalle---

      Kansallismielisten on nyt yhdistettävä voimansa ja jätettävä pikkumaiset kiistat taakse

    • Utuinen.tuleva

      Sininen tulevaisuus on Katri-Helenan, Suomen lipun ja Kokoomuksen ruiskukan sekoitus. Hämärä, epämääräinen eikä yhtään luotettavan tuntuinen. Vähän niinkuin nimimerkkini.

    • vapaahiihtäjä

      Ei muuta kuin takaisin, muuten kansanedustajan ura tyssää seuraaviin vaaleihin.

    • Waffen-SKS

      Ette kai tosissanne kuvittele, että Mäenpää ikinä alentuisi Halla-ahon alamaiseksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45159
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      121
      25963
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      163
      10782
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9311
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7923
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe