TEKNIIKKALEIRI OULUSSA 26.-27.2.2005

*böö*

Tekniikkaleiri 26.–27.2.2005 (Oulu)


LEIRIN SISÄLTÖ
Leirillä käydään läpi liikesarjoja ja erikoistekniikkamurskauksia sekä muita hyppypotkuja (ota lenkkarit ja potkumaalisi tms. mukaan!). Leiri on avoin kaikille vy๖arvoille (myös valkoiset vyöt). Vyöarvonsa/tasonsa mukaisesti harrastajat jaetaan harjoituksissa 2 - 4 ryhmään. Opettajina Sami Greus (5.Dan), Veli-Matti Manninen (2.Dan) ja Matti Talala (1.Dan, Erikoistekniikkamurskauksen Suomenmestari 2004).

Lauantai
9.30 - 10.00 Ilmoittautuminen
10.00 - 12.00 Harjoitus 1 (Kaikki vyöarvot)
13.00 - 14.30 Harjoitus 2 (10. – 7.gup eli valkoiset ja keltaiset vy๖t)
14.30 - 16.00 Harjoitus 3 (6.gup – 4.Dan)
16.00 - 17.00 Harjoitus 4 (2.gup – 4.Dan, liikesarjat)
17.30 ? Vy๖koe (vyöarvoille 10. – 2.gup)

Sunnuntai
9.30 - 10.00 Ilmoittautuminen kilpailuihin
10.00 - 12.00 NCC –kilpailut
10.30 - 12.00 Harjoitus 5 (10. – 7.gup eli valkoiset ja keltaiset vyöt)
12.30 - 14.30 Palkintojen jako, ryhmäkuvaus ja harjoitus 6 (6.gup – 4.Dan)
15.15 - 17.00 Harjoitus 7 (Kaikki vyöarvot)

YLEISTÄ NFTA CAMP CUP (NCC)
Leiripaikkana Rajakylän liikuntasali Oulussa (Osoite: Ruiskukkatie, Rajakylä). Harjoituspaikan lähellä on kauppoja, kaksi kioskia, kiinalainen ja pizzeria, joista voi hakea sy๖mistä ja juomista. Harjoituspaikalta on linja-autoyhteydet keskustaan. Leiristä my๖nnetään 10 harjoitusmerkintää (5 kpl/päivä). NFTA:n puku- ja varustemyymälä paikalla koko leirin ajan.
NFTA Camp Cup –kilpailut (NCC): Liikesarja- ja erikoistekniikkakilpailuiden kisakutsu ja lisä tiedot WWW.NFTA.FI tai opettajaltasi. Sarjat ovat 9-5 gup, 4-1 gup ja mustat vyöt. Kilpailuihin ei tarvitse ilmoittautua etukäteen. Kilpailumaksu 5 euroa.

YÖPYMINEN
Harjoituspaikalle on järjestetty y๖pymismahdollisuus ja ympärivuorokautinen valvonta. Yöpaikka sisältyy leirin hintaan. Oma makuualusta ja –pussi mukaan.

HINTA JA ILMOITTAUTUMINEN
Leirille ei tarvitse ilmoittautua etukäteen. Ilmoittautuminen ja leirimaksu (15 eur/hlö) suoritetaan saapuessasi harjoituspaikalle. Osa leiristä eli yksi päivä on 8 euroa. Ota tasaraha mukaasi leirimaksua varten. (Huom.! Haukiputaan, Muhoksen, Kiimingin, Kuusamon, Pellon, Kittilän, Rovaniemen, Kempeleen, Jyväskylไn, Kolarin, Kemijärven, Sotkamon, Kajaanin, Vuolijoen, Posion ja Ylikiimingin harrastajille leirimaksu on 8 euroa)

0

505

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

        Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
        Maailman menoa
        72
        2449
      2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        67
        1435
      3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

        Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
        Maailman menoa
        81
        1291
      4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

        Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
        Maailman menoa
        11
        1182
      5. Miks me oikein

        Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
        Ikävä
        79
        895
      6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

        Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
        Kuhmo
        19
        890
      7. Nainen, mikset lähetä

        miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
        Ikävä
        54
        763
      8. Ratikka Turkuun

        Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
        Turku
        98
        736
      9. Miehet trikoissaan

        On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
        Suomussalmi
        28
        722
      10. Rakastan sinua

        Yhä.
        Ikävä
        30
        686
      Aihe