Sainpas minäkin lopulta kokea taudin aktivoitumisen enkä malttanut olla palaamatta vanhaan suojasatamaani. Kouristuksen kymppivuotispäivää ehdin melkein viettää, niin eikö tuo mörkö herännyt ja ärhäkkäämpänä kuin koskaan aiemmin. Marraskuussa kaksi piuha irti-tapausta kahden viikon välein, sitten lääkkeennosto, nykinää, nykinää..ja perjantaina sitten kolmas työpaikan pihalle. Asfaltti oli kovaa!
Liian huoletonta elämää tuli toki vietettyä. Viikot pitkää päivää, liian vähän palautumista, lyhyitä yöunia. Pomoja ei juuri kiinnostanut kun kerroin olevani aivan liian väsynyt ja loman tarpeessa ja ne vähätkin syyslomamahikset jäi pitämättä..viikonloppuisin tuli valvottua mutta stressiltä huonosti nukuttua. Kyllä nyt harmittaa, voin kertoa. Onneksi uusi työnkuva ja uusi kokenut pomo, jota hieman kiinnostakin. Pelko perseessä koko ajan mutta täytyy jaksaa hymyillä ja odottaa uutta hyvää kautta.
Nyt onneksi (?) saikulla, pääosin niskajumin vuoksi mutta taisi työterveyslekuria vähän säälittää mustelmilla ollut kallo ja nassukin :) Näin pahasti en aiemmin olekaan kolhinut ja lisäksi työläppäri ei selkeästi tykännyt madamen elopainosta ja päätti irtisanoutua tehtävistään.
Hyvää kesän alkua kaikille kohtalotovereille!
Täällä taas! Enpä olisi uskonut..
3
383
Vastaukset
- Sielunpienisisko
Voi ei miten ikävää. Tämän sairauden kanssa yksi suurimmista vaikeuksista onkin juuri tuo, kun ei koskaan tiedä milloin taas mennään..
Ihana lukea kuitenkin, että olet pystynyt säilyttämään asenteesi, kaikesta huolimatta.
Rentouttavaa kesää myös sinulle ja parempia päiviä toivotellen! :) - salleeni
Tämä on ihan hyvä paikka välillä käydä. Minäkin olin pitkään poissa, kun en lähimmäiseni epilepsiakuoleman vuoksi jaksanut kenenkään muun elämästä ja voinnista kiinnostua. Nyt näköjään selailen taas täällä. Sinnitellään eteenpäin.
- Samoinmyös
Samoja kokemuksia kuin aloittajallakin. Liikaa vauhtia, kun meni hyvin. Sitten kohtaus ja paha isku päähän. Lääkenoston jälkeen pääsin taas normiarkeen kiinni. Toivottavasti ei tule takapakkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745329Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19510856Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 351597
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500