Aiotteko matkustaa esim. Norjaan tai vaikkapa Australiaan vai riittääkö teille lähipubissa piipahtaminen?
Minne peräkammarin pojat aiotte matkustaa kesällä?
Jibbo
14308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Minä matkustan totta tosiaan Norjaankin ja Tanskaan. Kesällä en muualle koska talvella käyn kaksi kertaa lämpimässä maassa. Ja ihan itse tienaamillani rahoilla, en loisi kenenkään nurkissa ja kerjää lentolippuja työttömänä, vinttikomerossa asuvana vätyksenä. Entäs itse Hekla?? Kun kaikki rahat menee hörskään ja typerän työttömän tyttären touhuihin? Ruutupaita päälle ja lähialueelle ihmettelemään maisemia.
Juu aloittaja selvästi ruutupaita moppaaja joka fillaroi kesäloma reissulle Nallikariin ku muuhun ei ole varaa, lusmu tytär on imaissut tuhkatkin pesästä.
voevoevoev ei vastannut aloittajan kysymykseen.
Hekla tässä, heiiih, täällä tuntuu kateus vievän voiton kiimasta. Kiitos kysymästä, poikkean ehkä sivummalle normi ympyröistä, sen tarkemmin en yksityisasioitani selvennä juorupalstalla, joten sinun on tyydyttävä tähän. Muuten sinähän löysit itsesi peräkammarin poikien seasta, ehhheee.
Itse käyn Tallinnassa päiväristeilyllä ja sit ehkä Turus. Siis jos massii vielä silloin on....
Tallinnassa on namusia naisia.
Aloituksessa mainittu Australia ei ole kovin todennäköinen matkustuskohde peräkammarin pojille. Sinne matkustaminen vaatii kielitaitoa ja rahaa eli homma torppaa jo alkuunsa.
Eikös suominaiset ole kirjoittaneet täällä, että perikset matkustavat vain Thaimaahan.
Äiti sanoi, että minä pääsen tänä kesänä Särkänniemeen.
On oma huvila, hiekkaranta, matkavene ja viihtyisä, hyvin hoidettu puutarha. Miksi ihmeessä matkustaisin yhtään minnekään muualle, varsinkaan kenenkään keski-ikäisen, plösähtäneen ukon kulahtaneelle patiolle. Hyi!
Kyllä minulle riittää Vihtahousu, siellä saa rentoutua.
Afrikassa ajattelin piipahtaa, eli metrolla itä-keskukseen.
Juhannuksena käyn juomassa pullon limsaa kylän ABC:llä. Sitten äkkiä takaisin kotia. Siinä on kesälomareissua enemmän kuin tarpeeksi.
Minä menen aussien perthiin mielikuvituksissa, mielikuvitusmiehen luo. Oikeesti makaan uuninpankolla tai vinttikomerossa ja hörpin hanaviintä jos mami ostaa.