Pari mieltä askarruttavaa kysymystä

unelmahäämöttää

Nyt kun olen vihdoin ja viimein (niinkuin muutkin huan matkaajat) saanut omista ja äitini kela-rahoista säästettyä lentolipun hinnan, kysyisinkin: minkälaiset tilat thaimaahan lentävässä koneessa on, olen kuitenkin huan matkaajien mittapuulla solakka (174kg/168cm), joten mahdunko vaivatta koneen penkkiin? Toinen kovasti mieltäni vaivaava asia on, kun vaivoin säästellyistä kelarahoistani otan seuralaisekseni ladyboin, jos lievästä jännityksestä ja diapeteksesta johtuen pieni kikkelini ei jäykisty, saanko rahani takaisin? Kyseessä on kuitenkin pitkäaikainen unelmani ja vuosien säästön tulos. Ruokapuolesta sen verran, että äiti leipoi matkalaukullisen karjalanpiirakoita mukaan, joten arvelen pärjääväni jos vinkkaatte mistä saa halvimman riisipussin?

6

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Numeromies

      Eikö olisi resuperse kannattanut ennemmin ottaa äidin leipomia riisipiirakoita, pattayan laajasta leidaritarjonnasta löydät kyllä omasi, mutta älä tyrkytä sille karjalainpiirakoita munavoilla, saat nimittäin syytteen taponyrityksestä, paino indeksi on ihan ok, pattayalla muutama suomibaari on vaihtanut kalustuksensa metrin ratakiskoihin, joita appelsiinikainalot voivat todistettavasti vääntää solmuun.

    • TotuustarkkailijaMaija69

      Askarruttaako aloittajaa muutkin Thaimaan matkailuun olennaisesti kuuluvat seikat ?

      Olisi mukavampi vastata kaikenkattavasti kaikkeen epätietoisuuteen yhdellä kertaa ilman että ketjusta tulee sadan vastauksen niitä näitä selittely, kuten Huan Infra, Rotat, Rantahinnat, ym. jotka voisi kysyä hetikin.

    • missäsiissyy

      Saman tyylisiä kirjoituksia on Pattaya palstalla paljon. Tämä numeromies julistanut omien kirjoituksensa mukaan sodan Pattayaa ja siellä viihtyviä kohtaan ja päivittäin roska avauksia palstoille tunkee.. Tämän tyyliset avaukset pitäisi ylläpidon poistaa, mutta ei poista vaikka pitäisi. Nehän rikkovat kaikki suomi24 matkailupalstan sääntöjä koska eivät liity aiheeseen eli matkailuun.
      Syy on täysin siis ylläpidon surkeasta toiminnasta. Some kirjoitukset ovat tunnettuja henkisesti köyhien ihmisten temmellyskenttiä tänäpäivänä, valitettavasta mutta totta.

      Thaimaa on hieno maa ja siellä asuu ystävällisiä ihmisiä. Hua Hin on hieno historiallinen kaupunki. Pattaya on taas enemmän bailaajien kohde. Täysin jokaisen ihmisen makuasia missäpäin Thaimaata viihtyy, ei ihmisiä pidä tuomita siitä mitä lomillaan tekee ja missä viihtyy. Jokainen vastaa itsestään ja elää omaa elämäänsä.

      Allers eli suomi24 palstan ylläpito on kiinnostunut vain sivun mainostajien maksamista mainostuloista ei mistään muusta. Ei niitä kiinnosta yhtään mitä tänne kirjoitetaan kunhan vain sivustoilla käydään paljon niin eurot kilisee Allersin tilille. Allersin maine ei ainakaan minun silmissäni kovin korkeaa arvosanaa saa.

      Mistä sitä tietää jos vaikka nämä häiriköt olisivat Allersin palveluksessa.

      • MeidänPerheenTytti

        Vedä kätees Maija.
        Sinä aloittelet yritykselläsi syyllistää muut ja sitten esiinnyt vastaajana ja arvostelijana.
        Väitätkö tosissasi että Numba tekee Hua Hin ja itseään vastaisia aloituksia ?


    • SiisKrabille

      Yhden asian tämä numeromies on todistanut. Hua Hiniin ei kannata matkustaa, siellä ei ole mitään muuta tekemistä kuin v..uilu.

    • ItseniRakasYstävä

      HuaHininYstävät23.9.2017 10:31
      Uusi päivä jälleen menossa ja joku ahkera kynämies on monistanut minun aikoinaan aloittamani lerpanpäivän vieton ja todella vauhdikkaasti, joten osallistun taas talkoisiin saadaksemme tästä palstasta minun palstani, siis......
      Lerpanpäivää lerpan päivää taas vietetään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      196
      11801
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8194
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6216
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5146
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      43
      4912
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4480
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4383
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3865
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3353
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      51
      1877
    Aihe