Kukaan ei halua lakkoilla

Menkää töihin ja Metallin porukka kuriin, muuten alkaa jäsenemärä vähetä ja ripeään tahtiin. Meinaako Metalli ajaa telakan alas. Perkele. Katsokaa peiliin, Metalli on jo kolme kertaa ajanut telakan alas. Se riittää. Ihmiset haluaa tehdä töitä. Perkele!
273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

SDP ja kommunistit varsinkin, käskee, silloin on toteltava.

Äänestä

Niin parempi vaan olis totella ja nuolla herrojen perseet. Tiukan paikan tullen sit vaikka ilman palkkaa painetaan duunia? Sit vielä faktaa pöytään, miten metalli on aikasemmin ajanut telakan alas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kusetustakokoay kirjoitti:

Menkää töihin ja Metallin porukka kuriin, muuten alkaa jäsenemärä vähetä ja ripeään tahtiin. Meinaako Metalli ajaa telakan alas. Perkele. Katsokaa peiliin, Metalli on jo kolme kertaa ajanut telakan alas. Se riittää. Ihmiset haluaa tehdä töitä. Perkele!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu