Olin unohtanut maljaköynnöksen toukokuun pakkasyöhön.
Lehdet olivat osaksi ruskettuneet ja kaikki kukat ja nuput tippuivat.
Kasvi näyttää nyt piristyneen,mutta vieläkään ei ole ainuttakaan kukkaa/nuppua.
Pitäiskö vielä odottaa, vai heittää suosista pous?
Maljaköynnös paleltui, mutta
Entinenmaljaköynnös
2
1195
Vastaukset
- hullunaperennoihin
Minulle kävi samoin. Leikkaa kaikki elottomat versot pois ja kerää kevyesti nyppäsemällä lähtevät lehdet myös pois. Tarkista, ettei makaa märässä mullassa. Jos niin on. Töki jollain tikulla reikiä multaan ja ujuta sinne vaikka hiekotussoraa. Uusi kasvu ja kukinta alkaa pian.
- Entinenmaljaköynnös
Kiitos vinkistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 605105
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544592Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224539Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2971763- 911432
- 821409
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850