Minkä on nykyään paras kiinteistövälitys yritys kuopiossa?
Samat henkilöt muuttuneet yritykseltä toiselle ja osa perustanut uusia, mutta onko joku rehellinen hyvä olemassa? Vai onko niiden aika jo ohi?
Kiinteistövälitys kuopiossa
18
4318
Vastaukset 18
- Älä_unta_näe
Ja täältäkö ajattelit saada vastauksen? Turha toivo.
- helakka
no ei missään tapauksessa SKV- kiinteistövälitys kuopio, siis , kun kyselin jotain asunnosta, vastaus oli, kun ei tiedä ja kaikki meni muutenkin päin sitä tavaraa. ei ikinä ennee.
- Anonyymi
helakka kirjoitti:
no ei missään tapauksessa SKV- kiinteistövälitys kuopio, siis , kun kyselin jotain asunnosta, vastaus oli, kun ei tiedä ja kaikki meni muutenkin päin sitä tavaraa. ei ikinä ennee.
Eikä missään tapauksessa Kodin laatuvälitys OY
- ksjfjdkljkldjssd
Huvittavaa että aina firmojen sivuilla mainostetaan yritysten arvoina mm. että perehdymme myytäviin tuotteisiin huolellisesti, sitten kun kysyy jotain myyjältä niin vastaus on vaan tyyliin välinpitämätön "en tiiä eikä kiinnosta"
- muutamamyytyjaostettu
Firma kuin firma jossa on töissä Anneli Keränen :) Tai Aaro Tanskanen
- Pettynyt_katselija
Osaamattomia tunareita ainakin Savossa. Ei minkäänlaista ammattitaitoa ylpeydestä puhumattakaan.
- Jaanis-66
No on joo - kun näkee niin 😉
- myyitse
Ei ole vielä hyvää välitystoimistoa perustettukkaan. Ja loppujen lopuksi välittäjällehän on ihan turha maksaakaan. Ei ole mitään helpompaa asiaa kuin myydä itse oma asuntonsa. Jos asunto on yleensäkkin menevä kaupaksi, niin ei siihen mitään välittäjä typerystä tarvita. Jos et osaa itse hinnoitella asuntoasi, niin juoksuta eri välittäjätyperyksiä arvioituttamassa asuntoasi, ja sen jälkeen laitat itse myyntiin. Saat hyvät ansiot kun teet paremman työn kuin saamaton välittäjä.
- Anonyymi
Kodin laatuvälitys Oy surkein itse myy nopeammin
- Anonyymi
Kotikartano on hyvä ja ihmisläheinen liike.
- Anonyymi
samaa mieltä kanssasi
- Anonyymi
Mikä olisi hyvä ja tehokas kiinteistövälitys firma osakkeen myyntiin Kuopiossa. Ja välityspalkkio myös kohtuulinen ?
- Anonyymi
Jos otat jonkun isomman välittäjän jossa useita työntekijöitä niin sellainen ei ole paras mahdollinem, varsinkin jos välittäjät esittelevät ristiin kohteita eli ikinä ei tiedä kuka seuraavana esittelemään tulee, huono juttu, se joka ottaa toimeksiannon vastaan ja kerrot hänelle tärkeitä asioita myytävästä kohteesta min tieto ei siirry seuraavalle.
Kodin Laatuvälitys Oy on oman kokemukseni perusteella luotettava ja ammattitaitoinen kiinteistönvälitysfirma. Asunto saatiin myytyä nopeasti ja välittäjä hoiti kaikki asiat kauppojen osalta ja neuvoi meitä tarvittavissa asioissa kuten kosteusmittauksen ja osakekirjojen osalta.
- Anonyymi00030
Kuopiossa ei ole ammattitaitoista ja työmotivoitunutta välittäjää. Kannattaa luottaa itseensä, hyvät kuvat kohteesta, rehellinen myyntiteksti ja hinta kohdillaan. Pankissa kaupanteko ja kauppakirjaan kaikki tiedot niin osapuolille tulee selkeästi kerrottua kaikki kauppaan liittyvät asiat. Välittäjillä ei ole kohteesta kokonaiskuvaa ja niitä kiinnostaa vain välityspalkkiot. Nykyään hinnoittelevat jopa kohteen kuvat yksitellen, jotka stailaavat näyttäviksi. Kun ostaja menee katsomaan kohdetta niin totuus paljastuu. Ihan huijausta koko välitystouhu ja silkkaa rahastusta!
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2361449Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va2671024Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan93781Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan68772Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48713- 109609
Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt34574Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27573Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.46548Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94525- 40481
- 31471
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺47441Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain75440- 77412
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8407- 30403
- 27400
Oletteko täyttä sataa?
Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?33390Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21381