Kauppojen kassavirheet?

Kettuuntunut

Miten te koette asian, onko nykyisin kaupoissa hinnat kohdallaan ja tapahtuuko paljon mokia? Oma mielipiteeni on se, että lähes kaikissa kauppaketjuissa on melkein joka kerran jotain pielessä ja nykyisin korvausta ei saa kuin menemällä takaisin kauppaan. Ei siis saa asiakaspalvelun kautta hyvitystä.

Olisiko aika aloittaa kampanja, jossa jokainen tarkistaa kassakuittiaan minuuttitolkulla kassalla ollessaan, tahallaan jonoa jarruttaen? Tällöin tulisi kauppiaille paine pistää asiat kuntoon.

1

124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sarkastimus

      Kaupat haluavat palvelukseensa juuri sinun kaltaisia ihmisiä, jotka eivät tee koskaan mitään virheitä. Sinusta suorastaan tapellaan! Onkohan tulevaisuudessa kaupoissa robotit töissä, jotka eivät tee mitään väärin ja jaksaa kuunnella kaiken maailman aasiakkaita joilla ei ole mielessään muu kuin pahan puhuminen ja mustamaalaaminen, oman pahanolonsa myyjien päälle oksentaminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      119
      2492
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      33
      1652
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      22
      1550
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1468
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1263
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      347
      1165
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      62
      1059
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1025
    9. 122
      851
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      80
      847
    Aihe